Vaiko ir šeimos mediacija


Vaiko ir šeimos mediacija. Xx a. Istorija. Civilinių ginčų taikinamasis tarpininkavimas (kitaip – mediacija) yra ginčų taikaus sprendimo būdas. Veikia daugelyje valstybių teismuose. Teisminė mediacija. Taip pat turi savų privalumų. Neteisminė mediacija. Šiuo metu nėra vieno bendro ir aiškiai apibrėžto šeimos mediacijos termino. Daugelyje valstybių šeimos mediacija jau yra plačiai paplitusi. Dauguma valstybių, kuriose vykdoma mediacija. Šalių savanoriškumas. Neutralumas ir kvalifikacija. Mediatorius nepalaiko nei vienos šalies. Mediatorių nešališkumas. Svarbu tai, kad tiek šalys, tiek mediatorius laikytųsi konfidencialumo principo. Konfidencialumas. Svarbu užtikrinti, kad abi šalys jaustųsi vienodai. Šalių lygiateisiškumas, sąžiningumas ir bendradarbiavimas. Šiame procese dalyvaujančios šalys turi būti sąžiningos bei suinteresuotos greitu ginčo sprendimu. Mediacijos proceso lankstumas, operatyvumas ir efektyvumas. Šeimos mediacija apima labai platų ginčo klausimų ratą. Lyginant ją su teisminiu procesu. Šeimos mediacijos privalumai. Išlieka galimybė palaikyti gerus santykius ateityje. Mediacija ne visada.

XX a. Buvo ratifikuota JT konvencija Konvencija dėl vaiko teisių turėjo didelę įtaką visame pasaulyje, formuojant tiek patį vaiką tiek jo vaikystę ir teises. Kadangi kildavo didelių sunkumų , kasdieniniam vaikų gyvenimui ir tuo metu nebuvo pareiškiamos vaikų teisės, todėl viso to pasekoje buvo sukurta konvencija kuri susideda iš 42 esminių straipsnių.

  • MS PowerPoint 342 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (765 žodžiai)
  • Akvilė
  • Vaiko ir šeimos mediacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaiko ir šeimos mediacija. (2015 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-ir-seimos-mediacija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 02:12
×