Vaiko jutimo organai ir jutimo funkcijų raida


Jutimu lavinimas. Vaikų jutimo organų lavinimas. Jutimo organai tikslas. Naujagimio reakcija į stiprią šviesą ir triukšmą. Jutimo funkcija. Lentelės apie jutimo organus. Vaikų jutimo organai. &docid=lcide8iwjzr3-m&hl=lt&sa=x&ei=1vyrub3iom2uswae8yhoag&ved=0cesq9qewba&dur=435. Jutimo lavinimas. Naujagimių jutimo sistemos raidos ypatumai.

Įvadas. Jutimo organai. Jutimo organų lavinimas. Iki. Metų vaiko jutimo organų vystymosi lentelė. Išvados. Literatūra. Tikslas. Aptarti vaiko jutimo organus. Uždaviniai. Išanalizuoti vaiko vystymosi fiziologiją ir nusakyti jo individualias savybes.

Suaugę žmonės per – savo gyvenimo metus nedaug tepasikeičia. Kartais pasikeičia jų figūra, kūno masė, kartais sunkūs išgyvenimai palieka žymes jų veido bruožuose, laikysenoje. Tačiau ir keletą metų nematytą pažįstamą sutikę lengvai pažinsite. O mažylį, kuriuo jūs rūpinotės, kai jis buvo vos kelių savaičių, leidote prie jo bemieges naktis, po kelerių atskirai praleistų metų vargu ar atpažinsite. Pirmaisiais gyvenimo metais vaikas labai pasikeičia, nes tobulėja jo protas, kalba, emocijos. Vaikai ateina į šį pasaulį, nieko apie jį nežinodami. Tačiau greitai išryškėja įgimti refleksai, jutimai, įgimtas smalsumas. Jau vienerių metų vaikas yra susipažinęs su daugybe jo aplinkoje esančių daiktų. Jis žino, kad vieni objektai yra valgomi, kiti – kelia triukšmą, vienus malonu liesti, o prie kitų priartėti pavojinga, nes sukelia skausmą. Vaikas taip pat žino, kad vieni žmonės yra artimi, o kiti – svetimi ir ima jų vengti. Be to, vaikas jau turi ir įvairios veiklos patirtį. Vienerių metų vaikas jau moka bendrauti, apie savo norus ir jausmus pranešti kitiems gestais, garsais, pavieniais žodžiais. Naujagimis reaguoja į daugelį išorės dirgiklių. Pavyzdžiui, stipri šviesa priverčia raukytis, merktis, jis jaučia skausmo dirgiklius, atskiria kartų ir sūrų (skonio dirginimas). taigi vaiko jutimo organai reaguoja į dirgiklius ir funkcionuoja nuo pirmų gyvenimo dienų. Tačiau visos naujagimio reakcijos turi ne diferencijuotą, o generalizuotą pobūdį. Vieno ar kito receptoriaus sudirginimas pasireiškia ne lokalizuota (vietine), o paskleista reakcija. Pavyzdžiui, sudirginus ranką, mažylis ne tik atitraukia ją, bet ir neramiai juda, mosuoja rankomis, kojomis. Tiesa, jutimo organai ne itin tiksliai reaguoja. Pavyzdžiui, ką tik gimęs vaikas skiria šviesą nuo tamsos, mato daiktus, bet jautraus regėjimo neturi: neišvystyta akomodacija ir konvergencija. Naujagimiai girdi ne tik stiprius, bet ir vidutinius garsus. Krūpčioja garsiai suplojus, surikus. Į vidutinius garsus reaguoja pakitusiu kvėpavimo ritmu, tačiau į grega yra viena svarbiausių sistemų, ja gaunama apie 80% visos informacijos. Rega pasižymi jautrumu; matymo diapazonas labai platus (užtenka kvantų šviesos, kad pastebėtume šviesos šaltinį, o viršutinis diapazonas – iki. Panaudoti dviejų tipų receptoriai. Diapazonas skaidomas į dvi dalis: matymas prie mažo apšvietimo vadinamas skotopiniu, matymas esant geram apšvietimui – fotopiniu.

Tinklainės apšvietos reguliavimas.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2162 žodžiai)
  • Kolegija
  • Daiva
  • Vaiko jutimo organai ir jutimo funkcijų raida
    9 - 1 balsai (-ų)
Vaiko jutimo organai ir jutimo funkcijų raida. (2011 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-jutimo-organai-ir-jutimo-funkciju-raida.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 18:31
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo