Vaiko nevalgymo priežastys


Vaikų nevalgymo priežastys. Vaiko nevalgymo priežastys. Vaiko nevalgymo priežastys. Apibendrinimas. Literatūra.


Vaikai yra išrankūs maistui. Labai atsargiai renkasi naujus produktus. Galima sakyti, vaikas tik maždaug aštuntą kartą paragavęs pradeda valgyti arba ne. Tai vadinamoji neofobija. Lietuvos žodyne neofobija -  (neo- + gr. phobos - baimė; sk. ne/ofobija) - liguista baimė viso, kas nauja, gyvenimo pasikeitimo. Vaiko baimė, kuri yra evoliuciškai užkoduota, kad vaikas nesuvalgytų galimai nuodingo maisto. Tačiau taip netūrėtų būti nuolatos.

Tėvai, kurių vaikai nevalgo tam tikros grupės produktų, yra linkę argumentuoti, kad jų vaikas pats atsirenka tai ko jam reikia, tačiau vaikų gastroenterologas Urbonas V. teigia, jog tai yra netiesa. Vaikai negali patys atsirinkti ką jiems valgyti, o ko ne. Nes dažniausiai vaikai būna net neparagavę tam tikrų produktų, kurių atsisako valgyti.

Vaiko organizmui nėra svarbu iš kur jis gavo kalorijų: ar jis gavo iš mėsos ar iš batono. Vaikas tokiu būdu įgauna kalorijų, jaučiasi sotus ir jis nebenori valgyti. Specialistai teigia, jog norint įpratinti vaiką prie visavertės sveikos mitybos, reikia visai šeimai rodyti gerą pavyzdį, keisti visų mitybos įpročius, ne tik vaiko.

Vaikų psichiatrijos ir socialinės pediatrijos centro docentė dr. Lesinskienė S.

Užuot pripildę šaldytuvus jogurtais, sūreliais bandelėmis ar kitais skanėstais, geriau skatinkime vaikus valgyti vaisius ir daržoves.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1125 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Vaiko nevalgymo priežastys
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaiko nevalgymo priežastys. (2017 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-nevalgymo-priezastys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:17
×