Vaiko orumas


Vaiku orumas. Orumas referatas. Tevu ir vaiku rysysy referatas. Vaiko isgp.

Iš praktikos galime pasakyti, kad tėvų ir vaikų santykiams didele reikšme turi jausmais grindžiami ryšiai. Kur to nėra, santykiai yra šalti ir dažnai trūksta abipusės pagarbos. Tuomet kyla konfliktinės situacijos kurios mažina vaiko orumą ir autonomiją. Keletas duomenų apie tai, ką jaučią vaikas, kai jam neužtenka švelnumo, pagarbos bei vertinimo.

Vaikai kuriu tėvai yra švelnūs ir pagarbūs savo vaikams retai turi problemų mokyklose. O vaikai kurių tėvai elgęsi šaltai šiuo atžvilgiu turi daug problemų.

Vaikai, turintys tam tikrų elgesio sutrikimų – mėgsta viską griauti, čiulpia nykštį, turi polinkį vogti, retai yra giriami, ir tėvai su jais elgęsi per daug griežtai. Jie linkę vaikams viską drausti ir daug rečiau negu normalių vaikų tėvai giria savo vaikus.

Buvo atlikta daug tyrimų, iš kurių galima spręsti, kad į nusikaltimus linkę paaugliai taip pat retai jausdavo tėvų šilumą bei palankumą. Jie dažniau nei jų vienmečiai jausdavo tėvų abejingumą ir net priešiškumą. Todėl tokių vaikų apklausa parodė, kad tėvai šiuos vaikus mažiau myli, dažniau muša ir stumia nuo savęs.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (841 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vaiko orumas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vaiko orumas. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-orumas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:08
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo