Vaiko pasaulis lietuvių literatūroje


Vaikystes tema lietuviu literaturoje. Vaiko pasaulis lietuviu literaturoje planas. Koks vaiko pasaulis lietuviu literaturoje.

Vaiko pasaulis lietuvių literatūroje.


Vaikystė – bene gražiausias, nerūpestingiausias žmogaus gyvenimo tarpsnis, o vaikai, kaip yra pasakęs Amerikos garsus knygų autorius, “ - tai gyvi laiškai, siunčiami į ateitį, kurios mes nematysime.” Vaikystė juk laikotarpis, kurio metu formuojasi asmenybė, ryškėja kiekvieno žmogaus būdingieji bruožai. Bet kas lemia vaiko vidinio pasaulio formavimąsi, kaip tai priklauso nuo aplinkos, šeimos, tradicijų? Kokia vaiko pasaulėjauta atskleidžiama lietuvių literatūroje?

Labai subtiliai vaiko pasaulį kuria rašytoja neoromantikė, impresionistė, garsi pedagogė Šatrijos Ragana savo kūryboje. Ji piešia pasaulį tokį, koks jis atrodo žvelgiant mažo vaiko akimis – įvairiapusį. Novelėje „Irkos tragedija“ Šatrijos Ragana rašo apie mažą septynerių metų mergaitę Irką. Pagrindinė novelės problema – Irkos vienišumas, nors mergaitė ir gyvena apsupta idealios buities, tačiau yra nelaiminga. Jos tėveliai yra išsiskyrę, septynmetė gyvena su mama, tačiau jai artimesnis atrodo tėtis, gyvenantis Kaune. Taip yra todėl, kad mama ją atstumia, nesirūpina, neišklauso, nesuteikia jai tos šilumos, kurią turėtų duoti. Todėl tėtis Irkai artimesnis nei mama. Tačiau artimiausia Irkai vis dėlto yra gamta ir vienintelis ją mylintis ir ja besirūpinantis sutvėrimas - šunelis Džim. Būdama neapsakomai vieniša, Irka vis dažniau pasineria į fantazijas, į stebuklingąjį dangaus pasaulį, žymiai daugiau laiko praleidžia stebėdama gamtą, žaisdama su šuniuku bei lėlėmis nei bendraudama su mama ar tėčiu.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (924 žodžiai)
  • Mokykla
  • Neringa
  • Vaiko pasaulis lietuvių literatūroje
    10 - 5 balsai (-ų)
Vaiko pasaulis lietuvių literatūroje. (2016 m. Balandžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-pasaulis-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Spalio 23 d. 20:44
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema