Vaiko piešinio analizė Dailės didaktika


Dailės didaktika vaiko piešinio analizė.

Interpretuojant vaiko piešinius, galima pažvelgti į jo vidų, nes piešdamas vaikas nesąmoningai projektuoja save. V. Muchina (1988) teigia, kad neretai vaikai piešia tai, kas veikia juos emociškai, tai, ko jie norėtų, arba kas yra. Piešinio turinys, formos ir spalvos suteikia daug informacijos apie mažylio būseną, mintis, emocijas bei išgyvenimus. Pirmiausia norėčiau trumpai pristatyti piešinio autorių. Johanas yra 5-tos klasės mokinys, jam šiuo metu yra 12-ką metų. Labai kruopštus, draugiškas ir gana ramus ir labai malonus berniukas. Mokslai jam sekasi gerai, prisipažino, kad labiausiai mėgsta istorijos, geografijos ir dailės dalykus. Turi gerą atmintį – greit išmoksta eilėraščius, greit įsidėmi veidus ir vardus, skaičius, aplinkybes ir pan. Mėgsta animacinius filmus ir kompiuterinius žaidimus. Šeimoje gyvena su abiem tėvais. Šeimoje santykiai pakankamai šilti, nekonfliktiški. Tačiau per mažai laiko šeima leidžia kartu, kadangi abu tėvai dirbantys atsakingus darbus. Johanas yra vienturtis vaikas, bet prisipažino, kad labai norėtų turėti jaunesnį brolį, kad galėtų juo rūpintis - akivaizdu, kad berniukas yra labai geranoriškas ir rūpestingas, bet neturi kam išreikšti savo jausmų. Augintinių, deja, irgi sakę neturintis.

Pamokos užduotis buvo, naudojant kaligrafinį raštą, potėpį sukurti 3 kompozicijas, naudojant savo inicialus. Reikalavimai buvo, kad kompozicijos būtų patalpintos į tris vienodus kvadratus, priemonės – juodas tušinukas arba tušas ir plunksnos, norint buvo galima buvo naudoti ir papildomas spalvas, čia mokiniai jau turėjo visiškai laivą kūrybą ir pasirinkimą.

  • Microsoft Word 2164 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (966 žodžiai)
  • Barbara
  • Vaiko piešinio analizė Dailės didaktika
    10 - 10 balsai (-ų)
Vaiko piešinio analizė Dailės didaktika. (2015 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-piesinio-analize-dailes-didaktika.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 12 d. 10:44
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!