Vaiko priežiūros ir globos pažeidimo atvejo pristatymas


Vaiko priežiūros ir globos pažeidimo atvejo pristatymas. Įvadas. Situacija. Pilnapadystė. Vaiko gerovės valstybės politikos koncepciją (2003). LR Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymas (2007). Taigi, šioje situacijoje akivaizdus vaiko priežiūros ir globos pažeidimo atvejis. Vaiko gerovės valstybės politikos koncepcija (2003). Apibendrinimas.


Lietuvoje į smurto prieš vaikus problemą žiūrima kaip į psichologinį, teisinį, socialinį vaiko teisių pažeidimą. Apie smurtą kalbama neveltui, nes ši tema iš tiesų yra aktuali ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir stebėta, bei nagrinėta situacija taip pat susijusi su netinkamu vaiko priežiūros ir globos pasirinkimais, nes šiuo atveju auklėjimo metodas buvo pasirinktas – smurtas.

Petriukui yra 5-eri. Jis yra pilnapadis, ydingos laikysenos. Kai berniukas atėjo į „X“ darželio grupę, buvo pastebėta, kad jis nesugeba bendrauti, yra agresyvus, konfliktus su vaikais dažniausiai sprendžia jėga, vaikšto susigūžęs, tarsi norėtų likti nepastebimas, krūpčioja nuo griežčiau ištarto žodžio. Nors psichiškai jis yra išsivystęs normaliai, tačiau nežino elementarių dalykų. Pavyzdžiui, Petriukas neskiria spalvų. Paprašius iš Lego kaladėlių pastatyti mėlyną namelį, jis pastatė žalią. Paklausus kokios spalvos pastatė namelį, vaikas tik susigūžė ir nieko nepasakė. Tačiau jei paprašai nupiešti mėlyną dangų, jis nupiešia neklysdamas. Taip pat berniukas lėtai masto, nesupranta tokių sąvokų kaip baldai, indai. Ko nors paklaustas, jis atsako ne iš karto arba neatsako visai, nes bijo suklysti ir sulaukti bausmės ar pašaipos.

  • MS PowerPoint 227 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (518 žodžiai)
  • Kolegija
  • Judita
  • Vaiko priežiūros ir globos pažeidimo atvejo pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaiko priežiūros ir globos pažeidimo atvejo pristatymas. (2017 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-prieziuros-ir-globos-pazeidimo-atvejo-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 11:47
×