Vaiko psichologinė charakteristika


Įvadas. Demografinė informacija. Etikos reikalavimai. Teorinė apžvalga. Fizinė raida. Pažintinė raida. Rezultatai ir jų analizė. Konstruktyvūs pasiūlymai. Literatūra.


Darbo tikslas. Įvertinti ikimokyklinio amžiaus vaiko psichikos raidos pasiekimus ir numatyti adekvačias suaugusiojo elgesio su vaiku strategijas.

Darbo objektas. Ikimokyklinio amžiaus vaiko psichikos raidos pasiekimų analizė.

Darbo uždaviniai:

2. Pakomentuoti etikos reikalavimus tyrimo metu ir apibūdinti, kokie psichologinio tyrimo metodai taikyti šiame darbe.

3. Išanalizuoti teorinę dalį apie 5-6 metų vaikų psichinių reiškinių ypatumus.

4. Užmegzti kontaktą su tėvais, gauti jų sutikimą dirbti su vaiku.

6. Pateikti konstruktyvius pasiūlymus dėl pastebėtų problemų sprendimo ir vaiko psichologinės situacijos gerinimo.

Savo darbe pasirinkau aprašyti ikimokyklinio amžiaus vaiko psichologinę charakteristiką, kuriam yra penkeri metai. Šiuo metu Matui yra penkeri metai ir vienuolika mėnesių. Turi abu tėvus bei keturiais metais jaunesnę sesę Sofiją. Su savo vyru Edvinu, Laura gyvena apie 7 metus santuokoje. Įsigyję ir įsikūrę savo nuosavame bute, Vilniaus mieste ir įsitvirtinę savo darbuose, prieš 5 metus jie nusprendė susilaukti bendro vaiko, jiems gimė planuotas ir lauktas berniukas – Matas. Matas yra visiškai sveikas ir stiprus berniukas. Laurai neseniai suėjo 31 metai, o Edvinui greitai sukaks 33 metai.

Edvinas dirba telekomunikacijų kompanijoje. Yra gan plačių pažiūrų apie gyvenimą, viskuo besidomintis ir daug besimokantis vyras. Edvinas turi aukštajį vadybos bakalauro išsilavinimą įgytą Kauno technologijos universitete ir dabar tame pačiame universitete tęsiantis studijas dėl magistro laipsnio. Jis gyvena labai įtempą gyvenimą, kadangi daug dirba, važiuoja į įvairias komandiruotes, daug mokosi, o laisvu laiku daug sportuoja ir kartais leidžia laiką su draugais. Taigi, manau, kuomet jis leidžia laiką kartu su visa šeima, nėra labai didelė laiko dalis, tačiau būna savaitgalių, kada jie keliauja kur nors visi kartu, bet dažniausiai visa šeima susirenka kiekvieną vakarą ir leidžia laiką kartu. Kadangi Edvinas sportuoja, taigi dažnai dalyvauja įvairiuose bėgimo maratonuose, kuriuose palaikyti ateina ir jo šeima. Jau apie vienerius metus jis yra įtraukęs savo sūnų Matą taip pat į sportinę veiklą, Matas, kaip ir tėtis dalyvauja tam tikruose vaikų bėgimo maratonuose, kuriuose jis noriai varžosi su savo jaunaisiais varžovais.

Laura šiuo metu dirba draudimo kompanijoje ir yra neseniai Lietuvoje atsiradusio projekto “Vaiko Talentas” administratorė ir atsakinga už visą jo veiklą. Ji yra baigusi Mykolo Romerio universitetą ir turinti teisinį išsilavinimą. Kai Matą išleido į darželį, beje jis lankė privatų darželį, Laura pradėjo dirbti vienoje iš draudimo kompanijų, tačiau vėliau pastojo su antrąją dukra- Sofija. Pagimdžiusi mergaitę ir auginusi ją iki 1,5 metukų Laura nusprendė grįžti į tą pačią kompaniją tęsti darbo, bet būdama motinystės atostogose buvo susidomėjusi ir jau užsiėmusi su tam tikromis „Vaiko Talento“ veiklomis, taigi dabar jinai turi du darbus, bet dėl didelio krūvio ji nori atsisakyti vieno iš jų. Kadangi jai priimtinesnis yra darbas su vaikais, tad jinai galvoja paliksianti darbą draudimo kompanijoje. Laura yra komunikabili, draugiška, kūrybinga, protinga asmenybė. Tad abu savo vaikus stipriai auklėjanti, kad šie taptų geromis asmenybėmis. Šiuo metu yra įtraukusi dalyvauti ir Matą „Vaiko Talente“. Visada turinti savo nuomonę, bet neperšanti jų kitiems, dėl šios charakterio savybės, turi daug draugų ir yra mėgiama draugų tarpe.

Matas gimė 2009 metais vasario 9 d. Laura nepiknaudžiavo nei alkoholiu, nei cigaretėmis, tad vaikas buvo labai lauktas ir gimė visiškai normalus tiek savo ūgiu, tiek svoriu bei buvo sveikas ir stiprus. Kadangi tai buvo Lauros ir Edvino pirmas vaikas, Laura juo labai rūpinosi, tik kažkodėl Edvinas tuo metu nebuvo labai šeimyniškas, Laurai tekdavo vis pasakyti ką, kaip ir kur daryti. Galbūt, tai buvo dėl to, kad pirmasis vaikas ir Edvinas neturėjo patirties su kūdykiu, o dar ir buvo daugybė kitų darbo ir mokslo rūpesčių. Tačiau ilgai netrukus, Matas buvo apsuptas apiejų tėvų meile ir rūpesčiu. Matą pradėjo leisti į privatų darželį, kai jam suėjo dveji. Darželyje jis buvo labai stropus, atsakingas ir darantis didžiausią pažangą vaikas. Tai buvo didelė tėvų įtaka, geras vaiko auklėjimas ir tinkamo pavyzdžio rodymas. Nors Matui dabar beveik šešeri metai, jis jau lanko priešmokyklinukų grupę, o kitais metais eis į pirmąją klasę. Tėvai planuoja ir stengiasi, kad vaikas patektų į Vilniaus demokratinę mokyklą. Taip pat šiuo metu mama Laura, jį vedasi į „Vaiko talento“ projektą, kuriame jis mokomas strategijos, įvairių matematinių užduočių, skaičiavimo pradmenų. Tėtis Edvinas skatina vaiko fizinį pasirengimą, bent kelis kartus į savaitę vaiką vedasi bėgioti ar važinėti dviračiu su juo kartu, taip pat lanko ir baseiną. Taigi vaikas yra užimtas įvairiomis veiklomis. Kad ir turėdamas daug veiklos, Matas praleidžia nemažai laiko ir su draugais kieme, ir kartu su seserimi Sofija.

  • Psichologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1345 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (4216 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Vaiko psichologinė charakteristika
    10 - 8 balsai (-ų)
Vaiko psichologinė charakteristika. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-psichologine-charakteristika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:15
×