Vaiko psichologinis įvertinimas


Aurimas Juknevičius. Vaiko psichologinis įvertinimas. Tiriamojo vardas , pavardė. Tiriamojo lytis. Tiriamojo chronologinis amžius. Tyrimo data. Tyrimo vieta. Išvados data. Tyrimo uždaviniai. Duomenys apie tiriamojo šeimą. Šeimos sudėtis. Nėštumo periodas ir gimdymas. Ikimokyklinis amžius. Dabartinis fizinis ir psichinis išsivystymas. Atminties tyrimas. Atminties tyrimo protokolas Vardas. Tyrimo laikas. Mąstymo kritiškumo tyrimas. Mąstymo kritiškumo tyrimo protokolas. Kalbos tyrimas Sąvokų apibūdinimas. Kalbos tyrimo protokolas Vardas. Gebėjimų apibūdinti savo emocinius išgyvenimus tyrimas. Gebėjimų apibūdinti savo emocinius išgyvenimus tyrimo protokolas Vardas.


Mama: Odeta 30 metų. Dirba savo vyro individualioje įmonėje – buhaltere. Gyvena kartu su šeima. Išsilavinimas – aukštasis neuniversitetinis.

Brolis: Pranas 6 metų. Pagrindinės mokyklos mokinys. Gyvena kartu su šeima.

Povilas šeimoje yra pirmagimis. Kadangi jis vyresnis už savo brolį, todėl, kol tėvai dirba, Povilas įpareigotas prižiūrėti jaunėlį Praną. Šeima gyvena kaime, nuosavame name. Namuose yra augintinių: katė, šuo, papūga, vėžlys. Tėvai vienodai myli abu vaikus.

Povilo mama pastojo, kai jai buvo 22 metų. Nėštumas suplanuotas, kūdikis buvo labai laukiamas. Nėštumas nebuvo sunkus, tiriamojo mama daug sportavo, sveikai maitinosi, neturėjo jokių žalingų įpročių. Ypatingai mėgo pomidorų sultis, bei raugintus agurkus. Nėštumas ir gimdymas buvo normalūs, be komplikacijų. Kūdikis gimė išnešiotas, sveikas be didesnių raidos sutrikimų ar anomalijų. Jo ūgis buvo 51cm, o svoris 2kg, 500g.

Gimęs kūdikis maitinosi motinos pienu iki 7 mėnesių amžiaus. Vėliau kūdikis buvo maitinamas specialiai apdorotomis kietosiomis maistinėmis medžiagomis, bei įvairiais pieno mišinukais. Būdamas 1 mėnesio amžiaus Povilas jau galėjo pakelti galvą, o 2 mėnesių amžiaus – gulėdamas ant pilvo šiek tiek pakelti viršutinę kūno dalį. Keturių mėnesių amžiaus jis jau galėjo gerai išlaikyti galvą pats. Sėdėti pradėjo būdamas 6 mėnesių amžiaus, o 8 mėnesių Povilas pradėjo šliaužioti, remdamasis rankomis į grindis, o 9 mėnesių amžiaus berniukas pradėjo ropoti. Būdamas 1 metų, įsikibęs į sieną ar kitą objektą, Povilas pradėjo vaikščioti. Pirmasis dantis išdygo 6 jo gyvenimo mėnesyje. Būdamas 3 metų, jau turėjo 20 pieninių dantų. Vaikui atlikti visi privalomieji skiepai.

Būdamas 3 metų amžiaus, tiriamasis pradėjo lankyti vaikų darželį. Vaikui labai patiko bendrauti su savo bendraamžiais. Jis mielai žaidė vaizduote pagrįstus žaidimus. Tiriamajam labai patiko: apsimesti, vaizduoti, mėgdžioti kitų žmonių elgesį. Darželyje berniukas buvo labai smalsus, jį domino daugelis skirtingų dalykų. Pagrindiniai pomėgiai – piešimas, konstravimas, žaidimas vaidmenimis. Būdamas 4 metų amžiaus, Povilas jau pažinojo visas raides, mokėjo suskaičiuoti iki 10, deklamuoti trumpus eilėraštukus, bei dainuoti daineles. Berniukas išmoko skaityti būdamas 5 metų, tad dažnai su mama lankydavosi kaimo bibliotekoje.

  • Psichologija Tyrimas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1864 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurimas
  • Vaiko psichologinis įvertinimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Vaiko psichologinis įvertinimas. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-psichologinis-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:37
×