Vaiko rizika


Įvadas. Socialinės pagalbos būtinumas rizikos grupės šeimoms. Socialinės rizikos šeimų problemos. Socialinė pagalba. Socialinio darbuotojo pagalba. Socialinių psichologinių krizių sprendimo kryptys. Prevencija. Intervencija. Socialinio darbuotojo kompetencijos, dirbant su socialinės rizikos šeimomis. Socialinio darbuotojo veiklos specifika. Įstatymai, kuriais socialinis darbuotojas vadovaujasi. Kompetencijos sąvoka. Socialinio darbuotojo kompetencijos. Išvados. Literatūros sąrašas. Paveiksliukas (sos vaikų kaimai). Paveikslėlis (Vaikai). Paveikslėlis (Socialinio darbuotojo kompetencijos). Diagrama. ( Socialinės rizikos šeimų problemos). Diagrama. (Paslaugos rūšys).

Pastaraisiais dvejais metais tokių šeimų skaičiaus mažėjimas nebuvo itin ryškus. Vis dėlto, tokie socialinės rizikos šeimų skaičiai yra per daug dideli mūsų valstybės mastams. Ko gero visiems yra suprantamas tas faktas, kad dirbti su šiomis šeimomis yra būtina. Reikalingiausia pagalba yra socialinės rizikos šeimų vaikams. Su tokio tipo rizikos šeimomis dirba socialiniai darbuotojai. Tai specialistai, organizuojantys ir vykdantys socialinį darbą su socialinės rizikos šeimomis: padeda spręsti problemas, susijusias su jų psichologinėmis, socialinėmis gyvenimo krizėmis, taikant prevencines bei intervencines priemones. Teikiamos pagalbos priemonės yra gana plataus masto, todėl, kad socialinės rizikos šeima – tai ta šeima, kurioje auga vaikai iki 18 metų, dažniausiai bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, medžiagomis, turi priklausomybę azartiniams lošimams. Dažniausiai tėvai dėl socialinių įgūdžių menkumo nesugeba ar negali tinkamai prižiūrėti savo atžalų. Socialinės rizikos šeimose tėvai nuolatos prieš vaikus naudoja psichologinę, fizinę ir net seksualinę prievartą. Socialinės rizikos šeimoms priskiriamos ir tos šeimos, kuriose vaikams įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta laikinoji globa. Socialiniams darbuotojams užmegzti kontaktus su šeimomis reikia labai daug laiko. Tačiau problemų yra ne vien tik valstybės ar tiesiog savivaldybių sektoriuose. Kita rūšis, apie kurią būtina diskutuoti tai, socialinės rizikos šeimų nenoras keisti savo įprastą gyvenimą. Šeimos dažnai nenori jokių pokyčių, savo ydingą gyvenimo būdą laiko normaliu. Tai itin aktualu kaimuose gyvenančiose šeimose, kuriose tėvai yra priklausomi nuo alkoholio. Tokiose šeimose dažnai pasitaiko smurto prieš vaikus atvejai. Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, tai kad skriauda dažniau būna psichologinio, o fizinio pobūdžio rečiau. (Česnuitytė,2007).

  • Microsoft Word 118 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (1702 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Vaiko rizika
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaiko rizika. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-rizika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 12:44
×