Vaiko saugus elgesys buityje ir sveika gyvensena


Numatomi rezultatai. Projekto etapai. Pagrindiniai sveikos mitybos principai , kurie turi būti taikomi ir vaikui yra Nuoseklumas. Pasirinktos projektinės veiklos formos ir būdai. Projekto veikla. „ Imk medaus , kai norisi saldaus “. „ Kasdien - po morką “. Akcijos „ Savaitė be saldainių “. Knygelė „ Sveikas maistas – nesveikas maistas “. Susitikimas su įstaigos slaugytoja. Daržovių savaitė. Šviežiai spaustų sulčių popietės. Arbatos kampelis. Sveikų saldumynų gaminimas grupėje su vaikais. Trečias etapas Vaikų saugaus elgesio įgūdžių ugdymas buityje. Rekomendacijos dė l vaikų saugaus elgesio buityje.

4. Bendradarbiauti su ugdytinių tėvais, įstaigos bendruomene, kitomis švietimo įstaigomis ir policijos komisariatu, dalyvauti konkurse «Vitaminizuotas 2013»

Vaikai turi žinoti ir suprasti, kas yra Kelių eismo taisyklės ir kodėl reikia jų laikytis, kokie pavojai tyko kelyje (gatvėje), kodėl kelią pereiti reikia kartu su suaugusiaisiais, kokių profesijų žmonės padeda ištikus nelaimei, kur kreiptis pagalbos ištikus nelaimei kelyje, koks yra pagalbos telefono numeris; suvokti kai kurių kelio ženklų reikšmes, suprasti Kelių eismo taisyklių sąvokas: šaligatvis, pėsčiųjų perėja, važiuojamoji kelio dalis, dvipusis eismas, sankryža, transporto priemonės. Vaikai turėtų pažinti šviesoforo signalų reikšmes; žinoti, kaip apsisaugoti nuo eismo įvykių tamsiuoju paros metu ir kodėl reikalingas atšvaitas; kaip saugiai elgtis automobilyje, viešajame transporte; kaip išvengti pavojų kelyje; kaip ir kur kreiptis pagalbos. Vaikas jau turėtų suprasti, kad saugumas priklauso nuo jo paties. Skatinamas vaiko gebėjimas vengti netinkamo elgesio kelyje (išdykauti, žaisti, eiti per kelią neleistinoje vietoje, bėgti į važiuojamąją kelio dalį, neatsargiai važinėtis triratuku ar dviratuku ne žaidimo aikštelėse); ugdomas jo gebėjimas pastebėti netinkamą kitų žmonių elgesį kelyje, formuojami gebėjimo saugiai elgtis kelyje pradmenys, formuojamas atsakin- gas požiūris į savo ir kitų saugumą kelyje.

suteikti žinių apie atšvaitus (kaip taisyklingai ir kur reikia juos prisitvirtinti, kaip reikia elgtis kelyje tamsiuoju paros metu, kokios yra atšvaitų rūšys), kad vaikai gebėtų paaiškinti, kodėl būtina nešioti atšvaitus;

sudaryti galimybes vaikams įvairiais būdais – muzikos, dailės, judesio, vaidybos – išreikšti ir pasitikrinti savo patirtį;

Arbatos kampelis. Tėvai atnešė savo augintų, rinktų vaistažolių (mėtų, ramunėlių, melisos, čiobrelių...) ir medaus.

Sugalvojom receptą, Vitaminukas Tukas atsinešė įvairių džiovintų vaisių ir papasakojo vaikams apie jų naudą vaiko organizmui. Taip pat vaikai sužinojo apie medaus, citrinos, sėklų naudą, kartu gaminome, kalbėjomės. Vaikams labai patinka gaminti, jiems buvo labai įdomu diskutuoti apie sveiką mitybą ir labai skaniai ir nuoriai ragavo savo pagamintus saldumynus. Pats maisto gaminimo procesas teikė daug emocijų o rezultatas irgi nudžiugino laimėjome trečią vietą ir smagius prizus.

Vaikai turi žinoti ir suprasti, kokios ir kodėl gali atsitikti nelaimės kieme, namuose ir kitose patalpose, kodėl negalima žaisti su buitiniais prietaisais, kaip galima išvengti nelaimių buityje, kaip elgtis su nepažįstamais žmonėmis, žinoti apie pavojus ir nelaimes prie vandens telkinių bei gebėti saugiai elgtis, žinoti, kokie yra ekstremalūs gamtos reiškiniai (vėtra, smarkus vėjas, liūtis, uraganas, pūga, kaitra) ir kaip apsi- saugoti jų metu. Vaikai turėtų gebėti atsargiai elgtis su pavojingais daiktais ir pri- etaisais, pastebėti ir įvertinti pavojingas situacijas, pastebėti netinkamą kitų žmonių elgesį. Turėtų būti išugdyta savisaugos nuostata bei nuostata būti savarankišku ir atsakingu.

  • Pedagogika Projektas
  • Microsoft Word 17933 KB
  • 2015 m.
  • 24 puslapiai (2765 žodžiai)
  • Lilija
  • Vaiko saugus elgesys buityje ir sveika gyvensena
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaiko saugus elgesys buityje ir sveika gyvensena. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-saugus-elgesys-buityje-ir-sveika-gyvensena.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:11
×