Vaiko slaugos analizė: Enterovirusinė infekcija


Vaiko slaugos praktikos užduotis atvejo analizė. Paciento amžius ir lytis. Nusiskundimai kreipiantis pagalbos dėl ko vaikas atvežtas į ligoninę. Klinikinė diagnozė / lietuvių klb. Ligos anamnezė kada susirgo , kokia buvo ligos eiga namuose , kuo gydytas ir kokie rezultatai. Šeimos anamnezė kokioje šeimoje auga ar prižiūrimas , ar turi brolių , seserų , kas vaiku rūpinasi. Paciento pagrindinio susirgimo problemų medis. Paciento problemos , įvertinant visas gyvybines veiklas. Slaugos veiksmai , padedantys išspręsti problemas. Medikamentų , skirtų gydymui , aprašas.


Nusiskundimai kreipiantis pagalbos /dėl ko vaikas atvežtas į ligoninę. Pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, pakilusi temperatūra virš 38,6˚C.

Šeimos anamnezė /kokioje šeimoje auga ,ar prižiūrimas, ar turi brolių, seserų, kas vaiku rūpinasi. Gyvenas su abiem tėvais be brolių/seserų, tvarkingoje aplinkoje. Vaiko ateina aplankyti ir tėvas, ir mama. Tėvai su vaiku bendrauja labai artimai, rūpinasi.

Cianozės nėra, ŠSD – 140 k./min., AKS – 95/61 mm/Hg.

Dėl karščiavimo, vėmimo ir pykinimo pacientas netekęs energijos ir yra vangus.

Pacientas patiria stresą/baimę dėl esamos situacijos. Taip pat dėl aukštos temperatūros.

Pacientas valgo pats, bet apetitas bei skysčių norėjimas yra sumažėjas.

Pacientas vemia, reikėtų indą keisti kas kart po vėmimo, apiplauti veiduką. Pamokinti apie asmens higieną.

Miego sutrikimas dėl pykinimo, vėmimo, aukštos temperatūros, bei galvos skausmo.

11. Slaugos rezultatai : temperatūra normalizavosi iki 36,3. Vėmimas, pykinimas praėjo, galvos nebe skauda. Pacientas pradėjo geriau jaustis po 5 dienų, gulint stacionare. Po 6 dienų išleistas namo. Berniukui ir tėvams papasakota apie higienos svarbą, norint, kad nepasikartotų infekcija.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (711 žodžiai)
  • Kolegija
  • Eva
  • Vaiko slaugos analizė: Enterovirusinė infekcija
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaiko slaugos analizė: Enterovirusinė infekcija. (2020 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-slaugos-analize-enterovirusine-infekcija.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 17:40
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo