Vaiko socializacija. Vaikų dienos centro veidrodukas atvejo analizė. Magistro darbas


Vaiko atvejo analize. Vaiku dienos centru itaka vaiku socializacijai. Atvejo analizė dienos centre. Individualus socialinis darbas atvejo analize. Vaikų dienos centrų teikiamos paslaugos. Socialinės rizikos šeimose augančių vaikų bruožai. Vaikų dienos centrai-pagalba socialinės rizikos šeimoms. Atvejo analizės metodas. Atvejo analize su rizikos seima. Vaiko socializacijos planas.

Įvadas. Socialinis darbas kaip pagalba vaiko socializacijai. Socializacijos teorijų aptartis. Socialinio darbo aspektai vaiko socializavimosi kontekste. Rizikos grupės vaikų socializacijos bruožai. Vaikų dienos centrų politika ir funkcionavimo ypatumai. Socialinis darbas su vaiku, šeima bei artimiausia vaiko aplinka. Šeimos vaidmuo vaiko socializacijai. Individualus darbo planas dirbant su rizikos grupės vaikais. Tarpžinybinis bendradarbiavimas. Vaiko socializacijos tyrimo metodika. Tyrimo paskirtis, organizavimas ir eiga. Tyrimo tikslas ir metodai. Tiriamųjų demografinės charakteristikos. Vaiko socializacija: dienos centro atvejo analizė. Vaikų dienos užimtumo centrą lankantiems vaikams teikiamos paslaugos. Bendradarbiavimas vduc „veidrodukas“. Vaikų saugumas vduc „veidrodukas. Vduc įtaką žalingų įpročių ir disfunkcinio elgesio mažinimui. Vduc lankymo motyvai, pageidavimai, nauda ir funkcionavimas. Išvados ir siūlymai. Literatūra. Anotacija. Anotation. Santrauka. Summary. Priedai.

Temos aktualumas. Vaiko socializacijos vaikų dienos centre procesai yra mažai tyrinėti, todėl išsamesnė šio proceso analizė yra svarbi, norint labiau suvokti vaikų dienos centrų poveikį vaiko socializacijai. Dėl šios priežasties, objektu šiame darbe buvo pasirinkti veiksniai, lemiantys rizikos grupės vaikų socializaciją dienos centre. Lietuvos statistikos departamento duomenimis [1 Lietuvos vaikai 2006 (2007 m. Katalogas). Prieiga per internetą: http://www. Stat. Gov. Lt/lt/catalog/pages list/?Id=. [žiūrėta: 2008-11-17]. ], 2006 m. Pa­bai­go­je sa­vi­val­dy­bių vai­ko tei­sių ap­sau­gos tar­ny­bų so­cia­li­nės rizi­kos šei­mų apskai­toje bu­vo įra­šy­ta 13,5 tūkst. Šeimų, jo­se au­go 31,4 tūkst. Vaikų. Palyginti su 2000 m. , so­cia­li­nės ri­zi­kos šei­mų sumažėjo 4,6 tūkst. , jose vaikų – 8,9 tūkst. (žr. priedą).

Statistiniai duomenys byloja apie tai, kad pastebimas yra socialinės rizikos šeimų ir jose augančių vaikų skaičiaus mažėjimas. Tačiau, nepaisant to, 2006 m. Gruodžio 31 d. , socialinės rizikos šeimų užfiksuota 13,5 tūkst. Ir net 31,4 tūkst. Vaikų. Tai verčia daryti išvadas, kad Lietuvos mastu, tai yra opi problema. Vienas iš pagalbos būdų socialinės rizikos vaikams ir jų šeimoms yra vaikų dienos centrų teikiamos paslaugos, kurių tikslas yra normalizuoti jų santykius su socialine aplinka ir pagerinti gyvenimo kokybę. 2006 m. Dienos centruose lankėsi 7,5 tūkst. Vaikų iš socialinės rizikos šeimų, tai 12 procentų mažiau nei 2005 m. (žr. priedą).

Kita vertus, nemažai socialiai pažeidžiamų, įvairių materialinių ir psichologinių problemų turinčių šeimų vis dar nesugeba prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų. Nepasitikėjimas savimi ir menka motyvacija skatina alkoholizmą, narkomaniją ar kitokį socialiai nepriimtiną elgesį. Socialinės rizikos šeimos stokoja vaikų priežiūros ir ugdymo įgūdžių, neužtikrina pagrindinių savo vaikų teisių. Dėl to šių šeimų vaikai dažniau patenka į policijos akiratį, pasiduoda gatvės įtakai arba tampa nusikaltimų aukomis. Pažymėtina, kad nepilnamečių nusikalstamumas yra sudėtinė nusikalstamumo dalis [2 vaikų nusikalstamumas. Prieiga per internetą: http://viesoji. Policija. Lt/index. Php?Page id=. [žiūrėta: 2008-11-03]. ]. Vaikai padaro apie penktadalį visų nusikalstamų veikų, o jaunuoliai nuo 14 iki 29 metų sudaro apie 60 proc. Visų nusikaltusių asmenų, todėl vaikų ir jaunimo nusikalstamumo prevencija ir kontrolė yra esminė bei prioritetinė visos nusikaltimų prevencijos ir kontrolės sistemos dalis.

  • Microsoft Word 113 KB
  • 2012 m.
  • 64 puslapiai (14501 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gytis
  • Vaiko socializacija. Vaikų dienos centro veidrodukas atvejo analizė. Magistro darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vaiko socializacija. Vaikų dienos centro veidrodukas atvejo analizė. Magistro darbas. (2011 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-socializacija-vaiku-dienos-centro-veidrodukas-atvejo-analize-magistro-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:26
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo