Vaiko socializacija


Vaiku socializacija globos namuose. Vaikų globos namų ypatumai. Socializacija referatas. Vaiko socializacijos veiksniai. Socializacijos svarba vaikui. Vaiku bendravimas su bendraamziais globos namuose. Vaiku socializacijos ypatumai vaiku globos namuose. Socializacijos svarba. Vaiko socializacija referatas. Individualus vaiko socialinės globos planas magistrinis darbas.

Įvadas. Šeimos įtaka socializacijai. Šeimos santykiai ir aplinka. Šeimos statusas. Socializacija vaikų namuose. Socialinė adaptacija kaip psichosocialinė problema globos įstaigose. Socialiniai, teisiniai, doroviniai, psichologiniai, lytiniai ir edukaciniai aspektai ugdant globos įstaigų vaikus. Mokyklos ugdymo svarba. Socializacijos veiksnys - bendraamžiai. Pritapimas bendraamžių grupėse. Bendravimo ypatumai. Paauglių bendravimo su bendraamžiais reikšmė. Bendraamžių įtakos ypatumai. Socializacijos veiksnys - žiniasklaida. Žiniasklaidos įtaka socializacijai. Vaikams skirtų žurnalų įtaka jų socializacijai. Bažnyčios vaidmuo socializacijoje. Bažnyčios politika. Auklėjimas ir dorovingo gyvenimo principai. Išvados. Naudota literatūra ir šaltiniai.

Paaugliai, kurių santykiai su vienmečiais nesiklosto taip, kaip jie norėtų, visaip stengiasi tuos santykius pagerinti, užsitarnauti draugų simpatiją ir pagarbą, bando klasėje užimti klasėje reikšmingą vietą. Vieni demonstruoja savo teigiamas savybes, „didvyriškumą“, kiti tyčia nesilaiko nustatytų elgesio taisyklių, drausmės. Dar kiti, norėdami įgyti klasiokų simpatiją, tampa „klounu“ ar fantastinių istorijų apie savo nuotykius pasakotoju. Deja, tokie vaikai klasiokų tarpe netampa gerbiami, jie tik retkarčiais pakenčiami, bet dažniausiai vienmečiai tramdo juos, pyksta. Jaunesnieji paaugliai tokį elgesį laiko žeminančiu, o vyresnieji – vaikišku ir kvailu.

Galbūt šeimoms, kurios stengiasi auklėti savo atžalas trūksta didesnės paramos iš bažnyčios. Dažnai bažnyčioje mes nesulaukiame kažkokio ypatingo dėmesio, aišku, prie kiekvieno žmogaus kunigas neprieis. Pagal bažnyčią šeima yra šventa vertybė, tačiau ji nesuteikia visiems tiek reikalingos pagalbos. Juk dažnai nelaimių prispausti žmonės eina į bažnyčia tikėdamiesi nors ir mažo stebuklo, vis dėlto juk tie žmonės turi savo šeimas, kuriose gyvena, auklėja vaikus ir perduoda viską jiems. Bažnyčia šiuo atveju turėtų padėti žmonėms, nes viskas prasideda nuo auklėjimo vaikų, o viskas sukasi ratais ir tokiu būdu šeima galėtų gyventi bei svarbiausia mokyti vaikus teisinga linkme. Juk bažnyčios nereikalaujama pinigų, o tik paprastų patarimų, pagalbos įvairiomis ar net kritinėmis situacijomis, daugiau skirto dėmesio vaikams apie gerą ir teisingą gyvenimą. Padedant bažnyčiai jau būtų galima net mąstyti apie socializacijos nykimą šeimose. Žinoma, tam reikalingas dar ilgas procesas, bet kuo greičiau bažnyčia įneš savo indėlį, tuo greičiau matysim gerėjančias šeimas.

Tėvų pareiga suteikus gyvybę ją mylėti, rūpintis ir užauginti, bet ne visi tėvai tai gali suteikti ar tiesiog nesuteikia. Svarbiauses socializacijos veiksnys yra šeima, o neturintiems tėvų vaikams šeimą bando atstoti globos įstaigos , bet kad ir kaip būtų telkemos pastangos vistiek pilnai neatstojama tėvų.

Mokykla vaikui suteikia galimybę susipažinti su plačiuoju pasauliu ir vaikais iš kitų šeimų. Vaikas pastebi skirtumus ir visa tai parneša į namus, o tėvams svarbu paaiškinti vaikui kodėl šeimų aplinkos skiriasi.

Bendraamžiai yra labai svarbus paauglio socializacijos veiksnys, nes bendraamžiai įtakoja asmenybės formavimąsi. Asmuo turintis bendraamžių draugų yra psichiškai stipresnis už asmenį neturintį draugų.

Mažas žmogus supranta pasaulį tokį , kokį mato aplinkui, todel labai svarbi žiniasklaidos reikšmė. Vaikas socialinio elgesio išmoksta stebėdamas. Žiniasklaida parodo pasaulį kuris skatina psichosocialinę raidą.

Bažnyčia savo naujomis idėjomis gali suteikti šeimoms pagalbą,kurios savo ruoštu domisi ir ieško patarimų iš bendraminčių-dvasininkų. Svarbu šeimoms nebijoti ir paklausti, bendrauti. Bažnyčios indėlis į gerovę bus suteiktas ne tik jiems, bet ir jų vaikams,nes bendravimas ir bendri darbai žmones skatina kurti geresni pasaulį,ko pasekoje perduodamos didžiausios vertybės savo vaikms.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2016 m.
  • 23 puslapiai (7422 žodžiai)
  • Mokykla
  • Egle
  • Vaiko socializacija
    9 - 1 balsai (-ų)
Vaiko socializacija. (2011 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-socializacija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 19:00
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo