Vaiko su raidos sutrikimais ugdymas šeimoje ir ugdymo institucijoje


Įvadas. Kalbos sutrikimų turintis vaikas. Kalbos ugdymas. Regimojo suvokimo sutrikimo turintis vaikas. Kaip atpažinti regimojo sutrikimo suvokimo turinčius vaikus? Sutrikusios regos vaikų ugdymas. Sutrikusios klausos vaikų aplinka. Vaiko turinčio klausos negalią, integruoto ugdymo prielaidos. Sutrikusios klausos vaikų muzikinis ugdymas ikimokyklinėje įstaigoje. Empirinis tyrimas. Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Tyrimo metodika. Tyrimo duomenų analizė. Išvados ir rekomendacijos. Literatūra. Priedai.

1.Vaikus reikia mokyti ne tik taisyklingos tarties, kalbos dalykų, žodžio meno, bet ir didžiuotis tautos praeitimi, aukšta protėvių dvasine kultūra. Reikia stengtis skatinti vaikus pažinti ir mylėti savo kraštą, žmones, gimtąją kalbą.

2.Kad vaikai galėtų rišliai pasakoti, mums reikia atlikti didelį paruošiamąjį darbą: aktyvinti ir plėsti žodyną, formuoti gramatiškai taisyklingą kalbą.

3.Vaikų tarimo, žodžių derinimo ir kitas klaidas derėtų pataisyti atsargiai, netiesiogiai, be pastabų, nepažeidžiant vaiko pasitikėjimo.

4.Regintys tėvai, kurie augina regos sutrikimų turinčius vaikus neturi manyti, kas jie savaime išmoks įvairių judesių. Jie turi jiems padėti.

5.Nepamirškime, kad būtina gestų kalbą mokėti surdopedagogams, kitiems darbuotojams, kurčiųjų vaikų tėvams ir artimiesiems, visiems, kuri gyvena ir dirba šalia kurčiųjų.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 78 KB
  • 2013 m.
  • 27 puslapiai (6700 žodžiai)
  • Sandra
  • Vaiko su raidos sutrikimais ugdymas šeimoje ir ugdymo institucijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaiko su raidos sutrikimais ugdymas šeimoje ir ugdymo institucijoje. (2013 m. Liepos 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-su-raidos-sutrikimais-ugdymas-seimoje-ir-ugdymo-institucijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 22:49
×