Vaiko teisių atstovavimas skyrybų metu


Įvadas. Besiskiriančios šeimos charakteristika. Skyrybų krizė šeimoje. Vaiko poreikių tenkinimas besiskiriančioje šeimoje. Tiriamas vaiko poreikių atstovavimas besiskiriančioje šeimoje. Tyrimo metodologija ir organizavimas. Tyrimo rezultatų analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.


Skyrybos šeimoje įvyksta tuomet, kai šeima nebegali įveikti iškilusių sunkumų ir nesusipratimų. Įvairių konfliktų sukelti ilgalaikiai neigiami išgyvenimai po truputį veda prie skyrybų slenksčio. Tokių išgyvenimų išeitis atrodo lieka tik skyrybos, tačiau tokiu būdu pasirenkamas lengviausias kelias, o skyrybos tiesiog atrodo nebe problema, o išeitis iš susiklosčiusios situacijos. Skyrybų proceso metu yra išsiaiškinamas ir vaikų gyvenimo pas vieną iš tėvų įstatimiškas pagrįstumas, vyrauja tendencija, kad dažniausiais atvejais vaikai lieka gyventi su motina.

Po šeimos skyrybų proceso, dažnu atveju vaikai jaučiasi kalti dėl šeimos iširimo, o buvusių tėvų nesutarimuose neretai jie tampa ir tarpininkais. Tokiais atvejais būtinos pagalbos suteikimas, apsaugo nuo įvairių sveikatos sutrikimų, savižudybinių tikslų bei žalingų įpročių. Tokia pagalba vaikams turi būti suteikta laiku, tiek vykstant šeimos skyrybų procesui, tiek po jo.

Psichologijoje ir psichiatrijoje pirmieji terminą – krizė, pradėjo vartotiCaplan ir Lindemann. Kiekvienam žmogui sąvoka krizė suprantama įvairiai. Sukonkretinus daugumos autorių mintis galima teigti, kad sąvoka krizė tai pusiausvyros praradimas bei pavojus sudėtingoje, nekasdieninėje situacijoje. Į tokią situaciją papuolęs asmuo patiria įtampą bei jaučia nerimą, kadangi iškilusios problemos jam yra neįprastos. Dėl šios priežasties, šeimoms, kurios patenka į krizinę situaciją, reikalinga socialinio darbuotojo pagalba, o ūmiu kriziniu laikotarpiu būtų taikytinas krizės intervencijos modelis bei tolimesnė visokeriopa pagalba iki asmens ar asmenų būklės pagerėjimo.

Šiandieninė visuomenė, dėl šeimoje kylančių įvairių konfliktų, renkasi lengviausią kelią ir tėvų tarpusavio santykių krizes dažniausiu atveju sprendžia skyrybomis, o neretai net ir po skyrybų tęsia konfliktus. Tokiais atvejais visiems šeimoje, gyvenantiems asmenims reikalinga parama ir pagalba.

Santuoka jauname amžiuje, padidina skyrybų skaičių pirmais santuokos gyvenimo metais;

Skyrybų krizės išgyvenimo tarpsniu, kiekvienas šeimos narys išgyvena bei patiria netektį, o taip pat jie turi įveikti nevilties, kaltės, nuoskaudos, pykčio ir kitus jausmus. Dauguma skyrybų tai užsitesęs grandininis procesas, kurio metu pirmiausia patiriamos emocinės skyrybos, lydimos chaoso, skausmo jausmuose bei įvairių barnių. Tokius santykius matydami bei jausdami vaikai kenčia dar labiau.

Sveikata – į šią sąvoką įeina individo normalus vystymąsis bei augimas, apimantis ne tik šiuos procesus, bet taip pat ir psichinę, fizinę sveikatą. Normali sveikatos būklė neįmanoma, be tinkamos sveikatos specialistų priežiūros, kokybiško maitinimo ir pan. Speciali pagalba gali būti reikalinga patyrus įgimtus arba įgytus normalios sveikatos būklės sutrikimus, tokius kaip neįgalumas.

Saugumas – tai būsena apimanti bendruomenės, fizinių bei emocinių poreikių visumą. Bendruomenės saugumas susideda iš turto bei šeimos apsaugos, taip pat iš socialinių įstatymų bei moralės normų buvimo. Artimoje bei pastovioje gyvenamojoje individų aplinkoje, pavojų bei individui kylančių pavojų bei grėsmių nebuvimas, vadinamas fiziniu saugumu. Tinkamas tėvų elgesys su vaiku, rodant jam visokeriopą meilę bei šilumą, patenkina vaiko emocinį saugumo jausmą bei pastato puikų tiltą į tvirtus, abipusius tėvų ir vaiko santykius. Pastovus ir neigiamas vaiko palyginimas kito vaiko atžvilgiu, nuobaudų skyrimas, nekordinuotas bei rūstus bendravimo būdas, vaikui duotų pasižadėjimų neįvykdymas, atribojimas nuo kitų bendraamžių vaikų ir kiti panašūs netinkami tėvų elgesio su vaiku metodai, verčia vaiką pasijausti labai nesaugiai.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3004 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zita
  • Vaiko teisių atstovavimas skyrybų metu
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaiko teisių atstovavimas skyrybų metu. (2018 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-teisiu-atstovavimas-skyrybu-metu.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 17 d. 08:40
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!