Vaiko ugdymas šeimoje


Įvadas. Šeimos samprata. Motinos ir tėvo vaidmuo šeimoje. Vaiko ugdymas šeimoje. Šeimos įtaka vaiko asmenybės raidai ir socialiniam prisitaikymui. Šiuolaikinės šeimos įtaka vaiko ugdymui. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šeimoje turi vyrauti bendradarbiavimo pedagogika, kiekvienas poelgis turi būti grindžiamas humanišku bendradarbiavimu. Pasitelkus bendradarbiavimo pedagogiką siekiama geranoriškumo, širdingumo, vaiko asmeninės atsakomybės už savo elgesį ir taip demokratizuojamas vaikų ugdymas. Tėvai su vaikais turi pratintis atlikti darbus bendradarbiaujant, turėti bendrą reikalą. Tėvai su vaikais turi elgtis kaip su sau lygiais, niekas neturi jaustis viršesnis, autoritetas susikuria bendradarbiaujant. Gerbdami savo vaikus, tėvai moko juos pačius tvarkyti savo norus. Bet kuris darbas šeimoje yra visų šeimos narių bendras reikalas, todėl vaikai jaučiasi reikalingi. Namuose vaikas nėra tėvo pagalbininkas grindims plauti, pietums virti ir pan. Jis taip pat nėra ir suokalbininkas, dykaduonis, kuris painiojasi tėvams po kojomis. Vaikas yra bendradarbis, be kurio šeima neišsiverstų. Čia siekiama, kad bendras darbas taptų vidiniu vaiko poreikiu. Bendradarbiavimas su vaiku grindžiamas ne reikalavimu, paliepimu, įsakymu, bet kultūringu prašymu. Todėl tokiose šeimose susikuria psichologinis komfortas, kuris daug brangesnis už buitinį.

Visuomenėje vykstantys procesai lemia šeimos narių tarpusavio santykius, funkcijas, o šie daro didžiulę įtaką vaiko ugdymo kokybei. Pastaruoju metu šeimose daug skyrybų, nesantuokinių vaikų, vyresnio amžiaus žmonių vedybų.

S. Burvytė ,, Ugdymo šiuolaikinėje šeimoje konceptas “, 2012 m., Vilnius.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (2964 žodžiai)
  • Daiva
  • Vaiko ugdymas šeimoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaiko ugdymas šeimoje. (2013 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-ugdymas-seimoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:08
×