Vaiko ugdymo problemos


Įvadas. Vaiko auklėjimas. Lietuvių jaunimo ugdymo problemos susijusios su JAV įtaka. Kaip spendžiami jaunimo deviantiniai elgesio reiškiniai šiuomet. Šeima ir mokykla jaunimo ugdyme. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Socialinis gyvenimas yra labai įvairus ir sparčiai kintantis. Galima teigti, kad nepilnamečiai yra jautrūs socialinei aplinkai, jos pokyčiams ir jiems dažnai sunku orientuotis joje, priimti teisingus sprendimus, ypač kai atsiduriama dviprasmiškoje situacijoje: pavyzdžiui, kai šeima reikalauja elgtis vienaip, o neformali grupė – kitaip. Tokie prieštaravimai gali skatinti nusikalsti, vartoti narkotikus ir pan. Todėl labai svarbu, kad nepilnametis būtų teisingai orientuotas gyvenime ir kiek galima mažiau patirtų veiksnių, galinčių lemti jo blogą elgesį. Kiekvienas vaikas tampa pilnaverčiu visuomenės nariu per socializacijos procesą. Socializacija – tai visuminė aplinkos įtaka, kuri sudaro sąlygas vaikui dalyvauti visuomenės gyvenime, suprasti kultūrą ir atlikti tam tikrą socialinį vaidmenį. Ši samprata yra artima ugdymo terminui. Ugdymas suprantamas kaip kryptingi veiksmai, kuriais stengiamasi vaikui skiepyti pageidaujamus bruožus bei savybes.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2014 m.
  • 5 puslapiai (2446 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nastia
  • Vaiko ugdymo problemos
    10 - 4 balsai (-ų)
Vaiko ugdymo problemos. (2014 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiko-ugdymo-problemos.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 16:03
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo