Vaikščiojimo kompensacinė technika Parinkimas ir pritaikymas


Kompensacinė technika naudojama, esant judėjimo negaliai. Naudojimas. Pažastiniai ramentai. Pritaikymas. Alkūniniai ramentai. Pritaikymas. Kada galima taikyti ramentus? Vaikščiojimas su ramentais. Nepakaitinis ėjimas su pažastiniais ramentais. Pakaitinis ėjimas su pažastiniais ramentais. Lazdelės. Naudojimas. Pritaikymas. Ėjimas su lazdele. Vaikštynės. Naudojimas. Pritaikymas ir ėjimas su vaikštyne.

Neįgaliojo mechaniniai vežimėliai, elektriniai vežimėliai; Vaikščiojimo priemonės: lazdelės, alkūniniai ramentai, pažastiniai ramentai, vaikščiojimo rėmai, vaikštynės su ratukais; Prausimosi, maudymosi vonioje ir duše priemonės: kedutės, suoliukai, vonios lentos; Stalai: lovos staliukai;.

Pažastiniai ir alkūniniai ramentai skiriami tais atvejais, kai pacientas negali išlaikyti pusiausvyros ant vienos kojos, kai kita yra sužeista. Pažastiniai ramentai t.p. taikomi pakaitiniam ėjimui (kai reikia stabilesnės atramos) arba kaip pereinamas etapas prie lazdelės.

Skiriami: Mediniai Metaliniai reguliuojamo aukščio Yra paminkštinta rankena ir paminkštinta pažasties atrama.

Ramentų pažastinė atrama turi būti apie 2 – 3 cm žemiau pažasties (atkreipti dėmesį, kad pečiai būtų atpalaiduoti). Ramentų rankena turi būti ties nuleistos rankos riešu, o paėmus už rankenos, ranka per alkūnės sąnarį t.b. šiek tiek sulenkta. Ramentai tvirtai laikomi tarp krūtinės ląstos ir vidinės žąsto pusės.

Dažniausiai jie būna metaliniai; Reguliuojamo aukščio su paminkštinta anatomine rankena, skirtinga kairiarankiui ir dešnerankiui; Ramento gale esanti metalinė apkaba dedama užpakalinėje dilbio pusėje.

Atstumas nuo alkūnės sąnario iki apkabos t.b. Apie 7 – 9 cm. Laikant ramentą (-us) už rankenos (stovint nuleistomis rankomis), ranka per alkūnės sąnarį t.b.šiek tiek sulenkta.

Pacientas turi segebėti perkelti kūno svorį, ištiesiant rankas per alkūnės sąnarį ir atsiremiant rankomis ant ramentų. Pečių juostos raumenys turi būti pakankamai stiprūs tam, kad išlaikyti rankas prie krūtinės ląstos (ypatingai naudojant pažastinius ramentus) Pacientas turi sugebėti išlaikyti kūno pusiausvyrą sėdint ir stovint.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1270 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (707 žodžiai)
  • Kolegija
  • Teletabisz
  • Vaikščiojimo kompensacinė technika Parinkimas ir pritaikymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vaikščiojimo kompensacinė technika Parinkimas ir pritaikymas. (2015 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiksciojimo-kompensacine-technikaparinkimas-ir-pritaikymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:37
×