Vaikštant po miestus ar miestelius į akis dažnai krinta nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose - Kalba, 8 potemė su planu


1. Nelietuvišku pavadinimų vartojimas mūsu aplinkoje. 8. vaikštant po miestus ir miestelius į akis dažnai krenta nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose. remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, išsakykite savo požiūrį į nelietuviškų pavadinimų. Nelietuviski zodziai vitrinose iskabose.

Kalbėjimo potemė 2016 metams 10 klasei. Kalba 8 potemės kalbėjimo pavyzdys su išplėstiniu planu, šaltiniais. Kalbėjimas nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose.

8. Vaikštant po miestus ar miestelius į akis dažnai krinta nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, išsakykite savo požiūrį į nelietuviškų pavadinimų vartojimą mūsų aplinkoje.


Vaikščiojimas po miestą mums, žmonėms, gali tapti kaip nedidelė šventė, maža pramoga. Galime pasižvalgyti po parduotuves, atrasti naujas madų kolekcijas, susipažinti su naujomis dizaino tendencijomis ar tiesiog pamatyti, kažką naujo. Neretai švytinčiose parduotuvių vitrinose ir iškabose išvystame mums svetimą, ne lietuvišką pavadinimą. Iš tiesų dažniausiai mums net nekyla klausimas, kodėl būtent vienokį ar kitokį pavadinimą pasirinko gamintojas ar paslaugų tiekėjas. Bet vis dėl to pasvarsčius atrandame tema diskusijai. Šiandien savo potemės kalbėjime plačiau aptarsiu nelietuviškus pavadinimus, kuriuos radau savo mieste, pateiksiu pavyzdžių ir argumentuotai išsakysiu savo požiūrį apie nelietuviškus pavadinimus vitrinose ir iškabose ir jų vartojimą.

Viena vertus galėtume, nekreipti į tai pernelyg daug dėmesio, nes dažnai atsitinka taip, jog pavadinimas mums tiesiog ,,prilimpa‘‘, kaip savaime suvokiamas dalykas ir nesvarbu kaip bus pavadinta parduotuvė, restoranas, įstaiga ar prekė, kai susiduriame su ja dažnai, skambus pavadinimas vartotojui, tiesiog užsifiksuoja pasąmonėje. Tokio pobūdžio įmonės kaip ,,Omnitel‘‘ pavadinimas tiesiog įaugęs lietuvio sąmonėje, kad paklausus kokia tai įmonę, kiekvienas nesuabejojęs pasakytų, jog tai mobiliojo ryšio paslaugų tiekėjas.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1256 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vaikštant po miestus ar miestelius į akis dažnai krinta nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose - Kalba, 8 potemė su planu
    10 - 1 balsai (-ų)
Vaikštant po miestus ar miestelius į akis dažnai krinta nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose - Kalba, 8 potemė su planu. (2016 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikstant-po-miestus-ar-miestelius-i-akis-daznai-krinta-nelietuviski-pavadinimai-vitrinose-ir-iskabose-kalba-8-poteme-su-planu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 22:48
×