Vaikštant po miestus ar miestelius į akis dažnai krinta nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose


Vaikštant po miestus į akis dažnai krinta nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, išsakykite savo požiūrį į nelietuviškų pavadinimų vartojimą mūsų aplinkoje.


Vaikštant po miestus, bei miestelius į akis dažnai krinta nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose. Tačiau dažniausiai net nesusimastome kokią itaką jie mums daro. Iškabų su užsienietiskai pavadinimais mūsų gatvese apstu. Kiekvienas pavadinimas turi ne tik tiksliai pristatyti imonę bei jos vykdomą veiklą, bet ir patraukti tikslinės auditorijos akį. Todėl šiais laikais yra neapsiribojama vien tik lietuviskais žodžiais, galbūt, nes įmonių kūrėjai nori netradicinio pavadinimo, jie nori išsiskirti iš eiliniu, bei banaliu imonių pavadinimų, tad jie noriai renkasi kitas kalbas norėdami patraukti eiliniu praeivių dėmesį. Bet ar toks pavadinimų pasirinkimas neniokoja mūsų ilgai saugotos ir puoselėtos lietuvių kalbos? Tad remdamasis įvairiais šaltiniais bei konkrečiais pavyzdžiais aš išreikšiu savo asmeninį požiūrį į nelietuviškų pavadinimų vartojimą mūsų kasdienėje aplinkoje.

Anksčiau, kai Lietuva dar nebuvo laisva, visais būdais buvo stengtasi atstumti svetimas kalbas, taip pat ir pavadinimus. Tačiau tuo metu šalyje vyravo daugiausia rusiški, bei lietuviški pavadinimai, taip buvo bandoma surusinti lietuvius.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (705 žodžiai)
  • Mokykla
  • Mykolas
  • Vaikštant po miestus ar miestelius į akis dažnai krinta nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose
    10 - 7 balsai (-ų)
Vaikštant po miestus ar miestelius į akis dažnai krinta nelietuviški pavadinimai vitrinose ir iškabose. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikstant-po-miestus-ar-miestelius-i-akis-daznai-krinta-nelietuviski-pavadinimai-vitrinose-ir-iskabose.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:35
×