Vaikų alkoholizmas


Vaikų alkoholizmas -. priežastys ir pasekmės. Įvadas. Statistika. Vaikų alkoholizmo priežastys. Vaikų alkoholizmo pasekmės. Dažniausiai pasitaikantys paauglių. sveikatos sutrikimai, kuriuos sukelia alkoholio vartojimas. Trumpalaikės alkoholio vartojimo pasekmės vaikui. Ilgalaikės alkoholio vartojimo pasekmės apima šiuos veiksnius. Išvados.

Alkoholizmas jau seniai išlieka viena aktualiausių Lietuvos visuomenės socialinių problemų, paveikiančių ne tik sergančiojo, bet ir jo šeimos narių bei aplinkinių gyvenimus ir gyvenimo kokybę. Viena skaudžiausių ir labiausiai keliančių susirūpinimą šios problemos pasekmių – vaikų alkoholizmas. Neretai prasidėjęs nuo tėvų alkoholio vartojimo, jis pakerta jauno žmogaus gyvenimą, pasirinkimus, sveikatą, ateities perspektyvas.

Smegenų pažeidimai. Mokslininkai dar išsamiai neištyrė, kaip alkoholio vartojimas paveikia žmogaus smegenis. Vos pastebimi smegenų pakitimai gali padaryti didelį ilgalaikį poveikį asmens mąstymui ir atminčiai. Kadangi paauglio smegenys dar vystosi ir kinta, tirti alkoholio poveikį tik sudėtingiau. Poveikis kepenims. Alkoholį vartojančių paauglių organizmuose pastebėtas padidėjęs kepenų fermento kiekis, kai kurie kepenų pažeidimų požymiai. Augimo ir endokrininis poveikis. Alkoholio vartojimas spartaus augimo ir vystimosi periodu gali pažeisti hormonų pusiausvyrą, kuri būtina normaliam organų, raumenų ir kaulų vystymuisi. Tyrimai su gyvūnais taip pat parodė, kad alkoholio vartojimas neigiamai veikia reprodukcinės sistemos brendimą.

Iškreiptas regėjimas, klausa ir koordinacija; Pasikeitęs suvokimas ir emocijos; Susilpnėjusi nuovoka, dėl kurios gali kilti nelaimingų atsitikimų ir kitų rizikingų veiklų (nesaugus seksas, narkotikų vartojimas); Sutrikęs kvėpavimas; Pagirios.

  • Sveikata Skaidrės
  • MS PowerPoint 57 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (481 žodžiai)
  • Greta
  • Vaikų alkoholizmas
    10 - 5 balsai (-ų)
Vaikų alkoholizmas. (2014 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-alkoholizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 13:15
×