Vaikų darželis lauko sąlygomis


Mokytis žaidžiant ir judant sveika , smagu , naudinga. Ikimokyklinės ir priešmokyklinės pedagogikos bakalauro studijų programos ikimokyklinio udymo pedagogikos specializacijos modulio III kurso klausytoja.


Ar lauko darželyje vaikai neatsilieka nuo technologinės pažangos? Lauke išmaniosios technologijos lauko darželyje naudojamos pagal paskirtį – tai yra dar viena papildoma priemonė pažinti aplinką. Pavyzdžiui yra daromos nuotraukos kaip įrodymai, skatinantys pažinimą. Žygyje galima nufotografuoti įdomų augalą ar vabalą, o sugrįžus į stovyklavietę naudojantis nuotrauka enciklopedijoje surasti kas tai per augalas ar vabzdys. Tap pat įsirašant paukščių balsus galima pažinti paukščių pasaulį ir jų skleidžiamas melodijas, tai puikiai veikia. Galima garantuoti, kad vaikas iš lauko darželio paėmęs išmanųjį telefoną neieškos jame žaidimų, o žiūrės į jį kitu kampu. Tad skaitmeninės technologijos gali puikiai tarnauti kaip kasdienio pažinimo ir ugdymo priemonė.

2014 metų vasarą Vilniuje vyko intensyvūs seminarai apie lauko pedagogiką, kuriuos susidomėjusiems šia veikla vedė Džiuljeta Robertson – mokymo konsultantė iš Škotijos, kuri specializuojasi lauko pedagogikos ir žaidimų lauke srityse. Ji vadovauja, inicijuoja ir kuruoja naujus lauko projektus, atlieka rimtas lauko pedagogikos studijas. Dž. Robertson veda lauko pedagogikos mokymus įvairiose šalyse. Lietuvos pedagogai suinteresuoti lauko darželio įkūrimu lankėsi lauko darželyje Giorlico mieste (Vokietijoje).

2014 metais Lietuvoje pradėjo veikti net keli lauko darželiai. Nebuvo nebuvo ir staiga atsirado Vilniuje, Klaipėdoje, Druskininkuose, kūrėsi Kaune...

  • Pedagogika Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1430 žodžiai)
  • Virginija
  • Vaikų darželis lauko sąlygomis
    10 - 6 balsai (-ų)
Vaikų darželis lauko sąlygomis. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-darzelis-lauko-salygomis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:41
×