Vaikų draudimas


Įvadas. Draudimo teorijos analizė. Draudimo samprata. Draudimo veiklos skirstymas. Vaikų draudimo rizikos, draudžiamieji įvykiai ir draudimo dokumentai. Vaikų draudimo apibrėžimo analizė. Vaikų draudimo rizikos, draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai. Draudimo išmokos mokėjimas. Draudimo dokumentai. Išvados. Bibliografinis sąrašas.


Šiuolaikinėje visuomenėje, kiek vieno žmogaus, gyvenime nėra įsivaizduojamas be vienos ar kitos draudimo formos. Kiekvienas žmogus, įmonė ar organizacija gali kasdiena susidurti su nelaime, tai galėtų būti autoįvykis, automobilio gedimas, gaisro įvykis, patiriama darbuotojų trauma darbo vietoje ir daugelis kitų. Daugelis šių nelaimingų atsitikimų mes negalime numatyti, todėl yra nuo nelaimingų atsitikimų žmonės draudžiami. Tačiau daugelis žmonių draudimo sąvoka suvokia skirtingai. Todėl draudimo sąvokos apibrėžimui yra net keli variantai:

Draudimas – vienas iš rizikos valdymo būdų yra nuostolio rizikos perkėlimas ant kito pečių.

Kadangi iš šių sąvokų galima pamatyti, kad draudimo apibrėžimų yra be galo daug ir įvairių, kiekviena sąvoka viena kita papildo trūkstama informacija. Tačiau iš šių visų pateiktų ir daugelis kitų sąvokų apie draudimą galime daryti ir viena apibendrinimą. Tai, kad draudimas tai tokia veikla, kuria siekiama apsaugoti fizinių ir juridinių asmenų turinčius turtinius interesus, ir įvykus draudiminiam įvykiui, numatytoje draudimo sutartyje ar draudimo įstatymuose, turi kompensuoti.

Draudimo veikla gali būti skirstoma į kelius įvairius požymius. Draudimo teorijoje yra numatytas toks draudimo veiklos skirstymas: į gyvybės ir ne gyvybės draudimo šakas. Tačiau jos skirstomos į atskiras grupes priklausomai nuo draudžiamosios rizikos.

Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų bei draudimas nuo ligų.

Turto draudimas nuo gaisrų, vagysčių ir kt.

O ne gyvybės draudimas – tai viena iš draudimo šakų. Ne gyvybės draudimo šakai yra priskiriamos šios grupės:

Į gyvybės ir ne gyvybės draudimo šakas į eina daug grupių nuo žmonių gyvybės apdraudimo nuo nelaimingų atsitikimo iki įvairių transporto priemonių draudimo ar net teismo išlaidų ir daugelis kitų draudimo grupių. Tačiau labiausiai išskirčiau gyvybės draudimą, nes į jį įeina svarbi grupė vaikų draudimas.

Gerėjant šiuolaikiniam žmonių gyvenimui, kaip matome draudimas užima svarbia ir didelę dalį. Tačiau vienas iš svarbesnių draudimo šakų tai gyvybės draudimas, gyvybės apdraudimą nuo įvairių pavojų. Bet svarbiausia gyvybės draudimo šakos dalis yra vaikų draudimas. Augantys vaikai yra judrūs, smalsūs, ne visada atsargūs, todėl traumos bei sužeidimai yra dažni kiekvienuose namuose. Draudžiančios įmonės vaikų draudimu yra net 10 tokios, kaip:

Įvairiose draudimo bendrovėse yra nustatoma kokia gali buti draudimo rizika, kokie yra draudžiamieji įvykiai ir nedraudžiamieji. Daugumos bendrovių, draudžiančius vaikus, draudžiamieji įvykiai parodo nuo kokių nelaimingu atsitikimu bus apdrausti vaikai. Draudimo bendrovės nusistato skirtingai, kokios bus draudimo rizikos, draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai, kurios paskui išdėsto draudimo bendrovės savo taisyklėse. Tai gi draudimo rizika - tai kai yra atsisžvelgiama į apdraustojo amžių, sveikatos būklę, profesiją ir kitus draudimo rizikai turinčius reikšmės objektyvius kriterijus, kartu užtikrindamas, kad vienodo rizikos lygio asmenų grupei būtų taikomos vienodos draudimo įmokų ir draudimo išmokų apskaičiavimo sąlygos. Bendrovių, draudžiančių vaikų draudimu, taisyklėse buvo rasta tokie keli draudimo rizikos padidėjimo variantai:

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2496 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Vaikų draudimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikų draudimas. (2016 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-draudimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:25
×