Vaikų elgesio ir emocijų sutrikimai susirinkimas tevams


Šiandien mes susirinkome tam, kad visi geriai suprastų kas tai yra vaikų elgesio ir emocijų sutrikimas. Pirmiausiai norėčiau pradėti nuo to, kad elgesio problemos kelia sunkumų ne tik pačiam vaikui, bet ir vaiko bendraamžiams, kadangi jie daug bendrauja su tokiu vaiku, taip pat ir darželio auklėtojoms, ir vaiko šeimai. Apibūdinant elgesio ir emocijų sutrikimų sampratą, kyla tam tikrų sunkumų. Kad būtų lengviau suvokti, apžvelkime kaip elgesio ir emocijų sutrikimai, prasidedantys vaikystėje ir paauglystėje yra klasifikuojami Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacijos, (toliau TLK-10-AM). Hiperkineziniai sutrikimai. Tai grupė sutrikimų, kuriems būdinga ankstyva pradžia (paprastai per pirmuosius penkerius gyvenimo metus), sugebėjimo užsiimti veikla, reikalaujančia pažintinių funkcijų, stoka, polinkis nebaigus vienos veiklos, užsiimti kita ir dezorganizuotas, sunkiai kontroliuojamas ir perdėtas aktyvumas (hiperaktyvumas). Elgesio sutrikimai. Tai sutrikimai, kuriems būdingas pasikartojantis ir nuolatinis asocialaus, agresyvaus arba nepaklusnaus elgesio stereotipas. Ankių) žodžių (koprolalija), kartojimas ir savo sukurtų garsų ar žodžių kartojimas (palilalija). Kiti elgesio ir emocijų sutrikimai, dažniausiai prasidedantys vaikystėje ir paauglystėje. Tai grupė sutrikimų, kurie prasideda vaikystėje, tačiau kitais atžvilgiais tarpusavyje skiriasi. Dažnai vaikas, kuris turi emocinių problemų, turi ir socialinių problemų. Mišrūs elgesio ir emocijų sutrikimai. Tai nuolatinis agresyvus, asocialus arba įžūlus elgesys bei aiškūs ir rimti depresijos, nerimo arba kitų emocinių sutrikimų simptomai. Depresinis elgesio sutrikimas pasireiškia tokiais simptomais kaip perdėtas liūdesys, susidomėjimo įprastine veikla bei malonumo jausmo ją atliekant praradimas, savęs kaltinimu ir neviltis. Taip pat gali pasireikšti ir miego bei apetito sutrikimų. Emocijų sutrikimai, prasidedantys vaikystėje. Socialinio bendravimo sutrikimai, prasidedantys vaikystėje ir paauglystėje. Tai sutrikimų grupė, kuri apima sutrikimus, pasižyminčius socialinio bendravimo anomalijomis, prasidedančiomis vystymosi periodu. Tikai. Vyraujantis šių sindromų požymis yra įvairūs tikai. Kokie, Jūsų nuomone, yra dažniausiai pasitaikantys elgesio ir emociniai sutrikimai. Vienas dažniausiai pasitaikančių sutrikimų yra hiperaktyvumas. Paprastai hiperaktyvaus vaiko paveikslą sudaro trys pagrindiniai komponentai nedėmesingumas, impulsyvumas ir hiperaktyvumas. Būti hiperaktyvaus, neorganizuoto, greitai susierzinančio vaiko tėvais yra labai sudėtinga ir reikalauja labai daug pastangų.


Šiandien mes susirinkome tam, kad visi geriai suprastų kas tai yra vaikų elgesio ir emocijų sutrikimas. Tikrai visi esate girdėję šią savoką, tačiau ar visi tikrai žinote ką ji reiškia? Gal pasidalinsite mintimis kaip jums atrodo kas tai yra ? Visi dalinasi mintimis.

Pirmiausiai norėčiau pradėti nuo to, kad elgesio problemos kelia sunkumų ne tik pačiam vaikui, bet ir vaiko bendraamžiams, kadangi jie daug bendrauja su tokiu vaiku, taip pat ir darželio auklėtojoms, ir vaiko šeimai. Yra manoma, kad elgesio sunkumai yra trumpalaikės problemos, ir vaikas jas „išaugs“, ir dėl to neverta nerimauti. Negalėčiau to paneigti, nes iš tiesų yra atvejų, kai vaikui augant tam tikros elgesio problemos išnyksta. Pastaraisiais dešimtmečiais psichologai, psichiatrai ir pedagogai atkreipia dėmesį į tai, kad vėlesniame amžiuje išlieka ne maža dalis vaikystėjė išryškėjusių elgesio ir emocijų problemų, kurios daro neigiamą įtaką asmenybės savijautai ir adaptacijai. Laiku ir tinkamai suteikta psichologinė pagalba padeda išvengti nemalonių tokio elgesio pasekmių ir užtikrina sėkmingą asmenybės raidą.

Kad būtų lengviau suvokti, apžvelkime kaip elgesio ir emocijų sutrikimai, prasidedantys vaikystėje ir paauglystėje yra klasifikuojami Tarptautinės statistinės ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikacijos, (toliau TLK-10-AM)

Kokie, Jūsų nuomone, yra dažniausiai pasitaikantys elgesio ir emociniai sutrikimai? Vardina kas kaip galvoja.

Vienas dažniausiai pasitaikančių sutrikimų yra hiperaktyvumas. Kokie yra hiperaktyvumo požymiai ?

Dar vienas labai dažnai pasitaikantis elgesio sutrikimas yra agresija. Anot literatūros ikimokykliniame amžiuje vaikai yra patys agresyviausi lyginant visus amžiaus tarpsnius.

• Verbalinė agresija – negatyvių jausmų kitiems asmenims išreiškimas tiek kalbos forma (ginčas, riksmas, barnis ir pan.), tiek turiniu (grasinimai,prakeiksmai, keiksmažodžiai ir pan.).

• Šalutinė agresija – netiesioginis apkalbų, ironiškų pastabų, juokelių, nukreiptų prieš kitus asmenis, vartojimas ir nekryptingų, nenuoseklių įniršio protrūkių pasireiškimas (trypimas kojomis, rėkimas ir pan.).

• Netiesioginė agresija – pasireiškia kenkimu, skausmo sukėlimu per atstumą (nepagrįstos paskalos, suplėšyta striukė, subraižytas auto). Prie jos priskiriama ir virtuali agresija, bei emocionalūs prasiveržimai – durų užtrenkimas, stalų išvartymas,, pykčio priepuoliai, kiti tai supranta kaip socialinę manipuliaciją (merginos).

Patys tėvai turi išmokti kontroliuoti savo agresinius impulsus (ir visų pirma – žodinius).

Taigi ,šiandien tiek. O kas norėtų daugiau pasiskaityti, pasidomėti siūlau šiuos literatūros šaltinius:

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3549 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dalia
  • Vaikų elgesio ir emocijų sutrikimai susirinkimas tevams
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikų elgesio ir emocijų sutrikimai susirinkimas tevams. (2016 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-elgesio-ir-emociju-sutrikimai-susirinkimas-tevams.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 17:16
×