Vaikų elgesio problemos


Probleminio elgesio vaikai. .vis daugiau vaik7 vadinami sunkiais.... Kursinis apie agresyvius vaikus. Vaikai kursinis. Vaiku elgesio problemos referatas. Probleminiu vaiku sprendimo. Esė tevu ir vaiku bendravimo problemos. Vaikų bendravimo, elgesio, kultūros ugdymo problemos. Vaikų bendravimas. „ vaikų bendravimo, elgesio kultūros ugdymo problemos“šiandien.

Vaikų elgesio problemos ir jų sprendimo būdai. Įvadas. Tėvų ir vaikų bendravimas, konfliktai. Vaikas ir šeima. Blogo elgesio su vaiku pasekmės. „probleminiai“, „sunkūs“ vaikai. Vaikas, jo nusikalstamumas ir šeima. Iširę namai, nepilnos šeimos. Vaikas, narkotikai ir šeima. Agresyvus vaikas šeimoje. Išvados. Literatūra. Vis daugiau vaikų vadinami “sunkiais”, „probleminiais“, jų elgesys neatitinka įprastų normų, raida sutrinka. Jų išsiskiriantį elgesį galima laikyti signalu aplinkai arba pagalbos šauksmu. Jie nori atkreipti dėmesį, kad tarp jų vidaus ir aplinkos nėra pusiausvyros. Vaikai, vengiantys vykdyti savo pareigas, darantys teisės pažeidimus, nusikaltimus, nėra toleruojami visuomenės ir neretai jiems rodomas dėmesys nėra palankiai vertinamas. Manau terminas „probleminio elgesio vaikai“ yra pakankamai vaizdingas ir aiškiai suprantamas kiekvienam. Probleminio elgesio vaikas yra problema tėvams, globėjams, mokytojams, kitoms valstybės ir vietos savivaldos institucijoms, įstaigoms ir organizacijoms. Tai yra problema, kurią dažniausiai siekiama atsikratyti, o ne ieškoti efektyvių sprendimo būdų. Nuolat girdėti, kad dabartiniai vaikai per daug triukšmingi, per daug aktyvūs, nedėmesingi, kalba įžūliai, elgiasi agresyviai. Ir tai dar ne visos blogybės. Šio darbo tikslas: išsiaiškinti, kaip auklėti vaiką, kad jis netaptų „probleminiu“ vaiku ir kaip spręsti problemas, jau iškylusias auklėjant vaikus.

Vis daugiau vaikų vadinami sunkiais , probleminiais , jų elgesys neatitinka įprastų normų, raida sutrinka. Manau terminas probleminio elgesio vaikai yra pakankamai vaizdingas ir aiškiai suprantamas kiekvienam.

Nuolat girdėti, kad dabartiniai vaikai per daug triukšmingi, per daug aktyvūs, nedėmesingi, kalba įžūliai, elgiasi agresyviai. Ir tai dar ne visos blogybės.

šio darbo tikslas: išsiaiškinti, kaip auklėti vaiką, kad jis netaptų prosvarbiausią vaidmenį formuojantis žmogaus asmenybei, jai socializuojantis, ypač ankstyvuoju gyvenimo laikotarpiu, atlieka šeima. Socializaciją lemiančių veiksnių įvairovė leidžia kalbėti apie tai, kad atsižvelgiant į šių veiksnių tarpusavio sąveikos ypatumus, asmenybė gali perimti pačias įvairiausias elgesio formas.

Vienas iš veiksnių, lemiančių nepageidautiną vaiko elgesio atsiradimą, yra auklėjimo trūkumai šeimoje. iš nepalankių asmenybės formavimosi sąlygų šeimoje dažniausiai išskiriamos tokios: nepilna ir nedarni šeima, alkoholio ir narkotikų vartojimas šeimoje, nuolatiniai tėvų nesutarimai bei konfliktai, emocinių ryšių tarp tėvų ir vaikų nepastovumas bei emocinė deprivacija, įvairios auklėjimo klaidos. Aišku, kuo daugiau nepalankių veiksnių vienu metu veikia asmenybę, tuo didesnė elgesio nukrypimų bei įvairių psichologinių problemų tikimybė.

šiuo metu paplitęs požiūris, kad asocialaus elgesio ištakos gali siekti ankstyvąją vaikystę. Kai tėvai ar kiti suaugusieji asnkstyvaisiais raidos periodais neužtikrina vaikui saugumo jausmo, nebepatenkina emocinių vaiko poreikių, labai pasunkėja socialiai pageidautinų elgesio formų perėmimas, asmenybės prisitaikymas prie kintančių aplinkos sąlygų, susietumo su kitais žmonėmis jausmo formavimasis. Vaiko atskyrimas nuo motinos, kartu motiniškos meilės bei globos trūkumas sukelia rimtų bei ilgalaikių padarinių.

Kalbant apie kitus šeimoje pasireiškiančius veiksnius, sąlygojančius įvairius asmenybės nukrypimus, pirmiausia reikėtų paminėti fizinę bei psichinę prievartą ir smurtą. Daugelis tėvų, auklėdami savo vaikus, iš visų galimų poveikio priemonių pirmenybę teikia fizinei prievartai ir griežtomis fizinėmis bausmėmis. Vidurinėje vaikystėje ir paauglystėje ypač išryškėja prievartą patyrusių vaikų adaptacijos problemos: jie yra išsiblaškę, hiperaktyvūs, nedraugiški, labai agresyvūs. Beto, fizinis smurtas paprastai pasireiškia kartu su psichologine prievarta. (nusikalstamumo prevencijos Lietuvoje centras, teisės institutas, p. 132-134).

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1582 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Vaikų elgesio problemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaikų elgesio problemos. (2011 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-elgesio-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 11:51
×