Vaikų fizinių galių plėtojimas


Vaikų fizinių galių plėtojimas. Vaikų fizinės raidos ypatumai. Fizinio ugdymo uždaviniai. Sveikatos stiprinimo. Mokymo ir lavinimo uždaviniai. Auklėjimo. Fizinių savybių ugdymas. Ugdant fizines savybes, negalima pamiršti, kad. Fizinės savybės. Pedagoginiai reikalavimai vaikų fizinei veiklai. Vaikų fizinio ugdymo ypatumai. Fizinio ugdymo pamokų metu. Fizinio ugdymo higiena. Pagrindiniai geros dienotvarkės reikalavimai. Organizmo grūdinimas.

Kiekvienas pedagogas, dirbantis su ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikais, turi gerai žinoti jų organizmo morfologinius ir funkcinius ypatumus, fizinį išsivystimą ir pasirengimą, sveikatą, judėjimo funkcijos formavimo metodiką.

Ugdytojas turi gerai žinoti vaikų fizinio ugdymo uždavinius, o pagrindiniai turėtų būti šie:.

Vikrumas – tai gebėjimas greitai įvaldyti naujus judesius ir jų derinius, greitai, išradingai, veikti keičiantis aplinkybėms. Žmogaus raumenų jėga – tai gebėjimas raumenų pastangomis nugalėti išorinį pasipriešinimą arba jam priešintis. Judesių koordinacija – vaikystėje, ypač ikimokykliniame amžiuje, labai svarbu lavinti vaikų koordinaciją, nes mažųjų judesiai yra netikslūs, nekoordinuoti.

Higiena – tai mokslas apie žmogaus sveikatos apsaugą, tinkamą darbo ir poilsio organizavimą, aplinkos sąlygų gerinimą ir ligų profilaktiką.

Higienos normų nepaisymas gali pakenkti vaikų sveikatai ir būti įvairių ligų priežastimi. Nesilaikant higienos reikalavimų, fizinio ugdymo pratybos tampa menkavertės ir gali sutrikdyti vaikų sveikatą.

Daugelis vaiko organizmo funkcijų ir fizinis darbingumas priklauso nuo dienos režimo.

Daryti ryto mankštą ir higienines vandens procedūras; Kasdien keltis ir eiti miegoti tuo pačiu laiku; Tinkamai maitintis, laikytis mitybos režimo ir higienos reikalavimų; Miegoti tiek, kad būtum budrus, žvalus(miego trukmė priklauso nuo amžiaus, sveikatos, įpročio);.

Laisvalaikiu daug laiko skirti aktyviam poilsiui (žaidimams gryname ore, sportui); Poilsio dienas ir atostogas praleisti turiningai, skirti laiko fizinei veiklai (slidinėti, čiuožinėti, važiuoti dviračiu, padėti tėvams sode).

  • MS PowerPoint 56 KB
  • 2016 m.
  • 25 puslapiai (793 žodžiai)
  • Dzimis
  • Vaikų fizinių galių plėtojimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaikų fizinių galių plėtojimas. (2014 m. Lapkričio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-fiziniu-galiu-pletojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 04:16
×