Vaikų higiena


Įvadas. Vaiko aplinka. Vaiko kambarys. Viešųjų įstaigų aplinka. Higienos taisykles. Mišri oda. Sausa oda. Normali oda. Kaip keičiasi oda metams bėgant. Odos valymas. Pilingas. Pagal veikimo pobūdį pilingai skirstomi. Pagal atsluoksniavimo gilumą pilingai skirstomi. Paviršinis ir giluminis odos valymas. Cheminis ir enziminis pilingas. Veido odos valymas ultragarsu. Biologinis veido valymas. Mechaninis veido odos valymas. Dermobrazija. Giluminis odos valymas. Giluminio odos valymo nauda. Valomasis gelis, prausimosi putos. Hidrofilinis aliejus. Tonikas. Kosmetinis pienelis. Namie gaminami šveitikliai. Pilingo reikšmė ląstelių keratinizacijos procesui. Išvados. Naudota literatūra.

Kai vaikas pradeda šliaužioti, pagrindiniu rūpesčiu tampa grindų ir daiktų, kurie vaikui gali pakliūti po ranka, švara. Grindis reikia plauti 1-2 kartus per dieną silpnai muiluotu vandeniu arba vandeniu be jokių priedų. Jokiu būdu nerekomenduojama į vandenį pilti chloro medžiagų. Kilimus valyti dulkių siurbliu rekomenduojama ne rečiau kaip kartą per savaitę. Atkreipkite dėmesį: iš daugelio dulkių siurblių per angas su oro srove į patalpą išpučiamos smulkiosios dulkių dalelės, kurios kvėpavimo takams kenkia labiau, negu ant paviršiaus matomos nusėdusios dulkės. Todėl tvarkytis reikėtų tokia seka: pirmiausia išsiurbti, tada plauti grindis ir šluostyti dulkes.

Vaikams bene didžiausią itaką padaro viešosios įstaigos, higienos atžvilgiu. Vaikai bebūdami darželiuose ar mokyklose vos ne kasdien susiduria su higienos išbandymais. Aplinka, kurioje vaikas yra, turi būti švari ir atitinkanti higieninius reikalavimus. Ypatingai dideliuose vaikų susibūrimuose gali pasitaikyti ligų nešiotojas, kuris nemaža tikimybė jog užkrės kitą vaiką. Mes nežinome iš kokios šeimos yra vaikas, todėl privaloma yra laikytis higienos taisyklių tiek viešose įstaigose tiek namuose. Tam, kad laikytis higienos taisyklių, vaiką reikia visa to išmokyti, suteikti žinių. Išmokyti taip, kad vaikui būtu įdomu, atsimintų ir pritaikytų savaip savo mažame pasaulyje higienos taisykles.

Visi mažylio  drabužėliai (tame tarpe ir vystyklai) turi būti skalbiami atskirai nuo suaugusiųjų ir net nuo vyresnių vaikų. Tam reikia skirti atskirą vonelę (jeigu skalbiama rankiniu būdu arba užmerkiama). Užmerkimui geriausia naudoti “vaikišką” muilą, o skalbiant rankomis ar skalbimo mašina – skalbimo miltelius, skirtus tik vaikams: jie ne tik geriausiai apsaugo vaiko odelę, bet ir geriausiai pašalina “specifines”dėmes. Jeigu vaikas neturi jokių odos problemų, tuomet išskalbtų drabužėlių lyginti nereikia, tuo labiau iš abiejų pusių. Vis tik pirmąjį kūdikio gyvenimo mėnesį pataliuką bei vystyklus patartina lyginti, ne tiek dėl dezinfekcijos, kiek dėl audinio suminkštinimo, juk odelė tame amžiuje dar tokia švelni ir ją taip lengvą sudirginti.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (1778 žodžiai)
  • Ausra
  • Vaikų higiena
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikų higiena. (2014 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-higiena.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:19
×