Vaikų hiperaktyvumo sutrikimas ir jo ypatumai


Vaikų hiperaktyvumo sutrikimas ir jo ypatumai.


Dėmesio stokos ir.padidėjusio aktyvumo (ADHD) būdingi vaikams, turintiems.mokymosi sunkumų. Dažniausiai.tokius vaikus įprasta.vadinti hiperaktyviais vaikais, tokie vaikai.skiriasi nuo kitų savo elgesiu, dažnai jiems diagnozuojama dėmesio sutrikimo.sindromas (DSS) ar dėmesio sutrikimo ir hiperaktyvumo.sindromas (DSHS) (Dervinytė-Bongarzoni, 2008). Užsienyje atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad.DSHS būdingas nuo 3 iki 10% vaikų. Tyrimai.rodo, kad nuo 25 iki 40 proc. vaikų turinčių.mokymosi sunkumų, pasireškia dėmesio.sutrikimas ir nuo 30 iki 65 proc. vaikų turinčių dėmesio.sutrikimą turi pasireiškiančių.mokymosi sutrikimų. Lietuvoje tikslių.duomenų apie DSHS paplitimą nėra. Kaune atlikto.tyrimas metu, dėmesio ir aktyvumo.sutrikimas buvo nustatytas 5,2 proc. tirtų pradinių.klasių moksleivių. Tyrimo rezultatai.parodė, kad tai yra vienas.dažniausių šio amžiaus.vaikų grupėje elgesio.sutrikimas. Tyrime dalyvavusių.mokytojų vertinimai sutapo.su užsienyje atliktų tyrimų.duomenimis, rodančiais, kad šis.sutrikimas tarp moksleivių dažnėja (Žukauskienė, 2012).

Pasak T. Ramanauskienės (2007) daug vaikų.darželyje, mokykloje ar namuose išsiskiria savo neramiu, per.daug aktyviu (hiperaktyviu) elgesiu. Įvairių autorių.duomenimis hiperaktyvių vaikų yra 3 – 5%. Dažniau šis.sutrikimas diagnozuojamas.berniukams nei mergaitėms (4:1). Tarptautinėse ligų.klasifikacijose šis sutrikimas.vadinamas hiperkineziniu.sutrikimu, ir jam diagnozuoti būtini bent 8 iš šių išvardintų.požymių, trunkančių ilgiau nei 6 mėnesius:

Dažnai nenustygsta, mosuoja.rankomis ar kojomis, rangosi.kėdėje (paaugliams tai gali pasireikšti tik.subjektyviais nerimo.pojūčiais).

Sunku laikytis.kitų instrukcijų (ne dėl priešiško.elgesio ar.nesugebėjimo suprasti), todėl pvz., nepavyksta pabaigti.namų darbų.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (910 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Vaikų hiperaktyvumo sutrikimas ir jo ypatumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikų hiperaktyvumo sutrikimas ir jo ypatumai. (2019 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-hiperaktyvumo-sutrikimas-ir-jo-ypatumai.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 05 d. 07:15
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo