Vaikų ir paauglių darbo bei poilsio rėžimas


Įvadas. Iki mokyklinio amžiaus vaikų veikla ir poilsis. Mokyklinio amžiaus vaikų veikla ir poilsis. Specialiųjų poreikių turinčių vaikų veikla ir poilsis. Veikla ir poilsis egzaminų laikotarpiu. Veikla ir poilsis atostogų metu.

Veiklos ir poilsio planavimas – tai racionalus įvairių veiklos ir poilsio rūšių derinimas tam tikru laiku. Jo fiziologinė esmė glūdi derinant laiko ir tam tikros veiklos sąlyginius ir besąlyginius refleksus, suformuojant glaudžius neuropsichologinius ryšius. Iš esmės tai dinaminis stereotipas – sąlyginių ir besąlyginių refleksų grandinė, įsitvirtinusi galvos smegenų žievėje. Neurofiziologine prasme tai jaudinimo ir slopinimo procesų pusiausvyros būsena, kuri sąlygoja optimalią, ritmišką, maksimaliai efektyvią ir ekonomišką organizavimo veiklą. Tokiu būdu gali susiformuoti ilga sąlyginių refleksų grandinė, kai bet kokia ankstesnė veikla tampa stimulu ir sąlyginiu tolesnės veiklos dirgikliu. Ypač stereotipinei veiklai padeda susidaręs sąlyginis laiko refleksas. Vaikams ir paaugliams laiko refleksai susiformuoja pakankamai greit, tačiau jie nėra patvarūs. Tinkama motyvacija, teigiamas emocinis fonas ir požiūris į laiko organizavimą refleksus daro patvaresnius, ilgalaikius. Siekiant išlaikyti stereotipą, reikia stengtis nenutolti nuo susikurto veiklos modelio, tačiau tai nereiškia, kad jis neturi tobulėti. Reikia siekti pozityvios stereotipo dinamikos.

Tikslas: Apibūdinti darbo ir poilsio rėžimo ypatumus.

Vaikai mokomi savarankiškai atlikti nesudėtingus savitarnos darbus, ugdomi jų asmens higienos įgūdžiai. Ypač svarbu įpratinti vaikus daryti rytinę mankštą, praustis, valyti dantis, prižiūrėti savo rūbelius, avalynę. Šio amžiaus vaikai gali dirbti nesudėtingus darbus: padėti tėvams ruoštis namuose, auklėtojams – prižiūrėti ugdymo įstaigos aplinką. Sunkesnių darbų trukmė – 7-15 minučių, lengvesnių – iki 30 minučių.

Formuojant veiklos stereotipą, į tai būtina atsižvelgti, todėl taikomi šie principai: laipsniškumo veiklos pradžioje ir pabaigoje. Tolygumo maksimalios veiklos periodu, stereotipiškumo ir tęstinumo.

  • Slauga Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1411 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zuzana
  • Vaikų ir paauglių darbo bei poilsio rėžimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Vaikų ir paauglių darbo bei poilsio rėžimas. (2015 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-ir-paaugliu-darbo-bei-poilsio-rezimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 15:07
×