Vaikų ir tėvų tarpusavio konfliktai


Tevu ir vaiku santykiai rasinys. Tevu ir vaiku konfliktas rasinys. Tevu ir vaiku konfliktai rasinys. Rasinys tevu ir vaiku santykiai. Vaiku ir tevu santykiai rasinys. Rasinys apie tevu ir vaiku santykius. Rasinys apie vaiku ir tevu santykius. Konfliktas tarp tevu ir vaiku. Problema tevu ir vaiku nesutarimai. Laiskas apie tevu ir vaiku santykiuq.

Vaikų ir tėvų tarpusavio konfliktai. Konfliktas ( lot. Conflictus-susidūrimas) – priešingų interesų, pažiūrų, siekimų susidūrimas, kivirčas, ginčas, nesutarimas, galintis susikomplikuoti. Šeimos konfliktai – tai prieštaravimai, kilę tarp jos narių dėl psichinio, fiziologinio ar socialinio, buitinio nesutaikomumo, taip pat dėl veiklos motyvų, tikslų, pažiūrų skirtingumo. Jie paprastai būna susiję su tam tikrų vertybių perkainojimu, būtinumu atsinaujinti. Ne visi prieštaravimai virsta konfliktais.

Konfliktas ( lot. Šeimoje galima ginčytis dėl politikos, madų, tam tikrų reiškinių vertinimo ar kitų dalykų ir gražiai, darniai sugyventi. Paprastai taip elgiasi aukštos bendravimo kultūros, savikritiški nekartojantys padarytų klaidų, susivaldantys, nepernešantys savo blogos nuotaikos iš mokyklos ar darbovietės į šeimą, pakantūs kito nuomonei žmonės. Prieštaravimai sukelia konfliktus tada, kai paliečia kurio šeimos nario interesus, konkrečią asmenybę. Kadangi konfliktai sukelia stiprias emocijas (nuoskaudą, pyktį, panieką, pasipiktinimą, neapykantą, pagiežą), o jos jaudina žmogų, skatina energingai ginti savo interesus, tai konfliktuojant nesutarimų preižastis dažniausiai užleidžia vietą vien psichologinėms nuostatoms ( kaip jis drįso?! , kodėl pasakė?! , kodėl priminė?! , jis manęs, matyt, nemyli ir kt. ). Tada nepaprastai sparčiai didėja asmeninis priešiškumas, nes nesutariantys šeimos nariai jau nesistengia suvokti konflikto priežasčių, o bet kokia kaina nori įveikti vienas kitą. Tokie konfliktai, nors ir paprastai išsprendžiami, yra nuostolingi abiem šalims. Net įrodydamas savo teisybę, nugalėtojas pralaimi, nes savo pergale atstūmė, atitolino pralaimėjusįjį. Be to, šeimos narių vaidai gali peraugti į nuolatinį namų karą , kai gyvenimas virsta pragaru : šeimynykščiai gula ir kelia, jausdami pagiežą bei nuoskaudą, vaikai į besivaidijančius tėvus žiūri be deramos pagarbos, tėvai į vaikus – be meilės ir pan. Vis dėl to smulkių konfliktų situacijų išvengti sunku. Jos yra toks pat natūralus dalykas, kaip kiti bendravimo aspektai, ir gali būti netgi naudingos, kaip tam tikras šeimos ir vieno jos nario prisitaikymo mechanizmas. Teisingai išspręsti konfliktai sukelia permainų, atnaujina žmonių santykius, yra tam tikra paskata asmenybei tobulėti. Konfliktuojant suartėja nuomonės, patikslinama tiesa, o įveikę tam tikrą nesutarimą, šeimynykščiai dar labiau susitelkia. Taigi šeimos konfliktas yra tarsi būtinas gyvenimo elementas, padedantis rasti bendrą kalbą. Patirtis, sukaupta iš konflikto, padidina šeimos narių gyvenimiškąją išmintį. Psichologas e. Laurinaitis teigia, kad šeimoje reikia iškrauti neigiamus jausmus. Jeigu nebūna garbingų konfliktų, Neišliejami neigiami jausmai, tai šeima išgyvena krizę. Psichologų nuomone, reikia mažiau svarstyti, reikalingi ar nereikalingi konfliktai, o dažniau pagalvoti, kaip kivirčytis nežeminant, neįžeidžiant ir neįskaudinant kitų, kaip ginčytis, siekti savo tiesos.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (3753 žodžiai)
  • Renaldas
  • Vaikų ir tėvų tarpusavio konfliktai
    6 - 2 balsai (-ų)
Vaikų ir tėvų tarpusavio konfliktai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-ir-tevu-tarpusavio-konfliktai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 21:08
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo