Vaikų kaulų čiulpų transplantacija Slaugytojo ir paciento tarpusavio bendravimo ugdymas


Vaikų kaulų čiulpų transplantacija. Slaugytojo ir paciento tarpusavio bendravimo ugdymas. Kaulų čiulpų transplantacija. Pagrindinės slaugos problemos. Šalutinės organizmo reakcijos. Šalutinės reakcijos dažniausiai pažeidžia. Šeimos ir slaugytojo tarpusavio santykių vystymas. Slaugytojų ir paciento tarpusavio bendravimo ugdymas. Projekto įgyvendinimo etapai.


Vaikų kaulų čiulpų transplantacija. Slaugytojo ir paciento tarpusavio bendravimo ugdymas.

Lietuvoje kasmet onkologinėmis ligomis suserga apie 80 vaikų. Kaip žinia, daugelį vėžinių susirgimų lydi organų pašalinimo ar transplantavimo (kuomet organas pakeičiamas donoro organu) operacijos. Transplantologijos pažanga ir dėl to didėjančios galimybės sėkmingai persodinti organą ar audinį šiandieną užtikrina visavertį daugelio pacientų gyvenimą. Įvairių studijų duomenimis, ilgalaikis vėžiu susirgusių vaikų išgyvenamumas siekia 70 – 75%.

Ligos atsinaujinimas po transplantacijos yra viena pagrindinių mirties priežasčių tiek ankstyvuoju periodu, tiek praėjus metams po transplantacijos. Kaip ir bet koks kitas gydymas, taip ir kaulų čiulpų transplantacija gali turėti neigiamų padarinių ir sukelti šalutinių, nepageidaujamų poveikių. Todėl būtina paciento tėvus įspėti apie galimas šalutines reakcijas.

Informacijos trūkumas apie ligos eigą bei šalutinius jos poveikius. Slaugytojo, paciento ir sergančiojo šeimos tarpusavio bendravimas.

2013 metais atliktos apklausos rezultatai atskleidė šiuos paciento šeimos informacinius poreikius: 68% tėvų norėtų gauti daugiau informacijos apie vaikui atliekamus tyrimus, taip pat 85% tyrime dalyvavusių artimųjų išreiškė norą žinoti daugiau apie tolimesnę vaiko sveikatą. Taigi, šiame darbe aptarsime visas galimas šalutines reakcijas, bei slaugytojo veiksmus joms atsiradus.

Virškinimo traktą (pasireiškia burnos išopėjimais, pilvo skausmais, viduriavimu, pykinimu ar vėmimu).

  • Slauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 213 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (814 žodžiai)
  • Brigita
  • Vaikų kaulų čiulpų transplantacija Slaugytojo ir paciento tarpusavio bendravimo ugdymas
    10 - 7 balsai (-ų)
Vaikų kaulų čiulpų transplantacija Slaugytojo ir paciento tarpusavio bendravimo ugdymas. (2016 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-kaulu-ciulpu-transplantacija-slaugytojo-ir-paciento-tarpusavio-bendravimo-ugdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:39
×