Vaikų konfliktai


Vaikų konfliktai. Naudota literatūra ir šaltiniai. Konfliktas. Konfliktai tarp vaikų kyla labai dažnai ir dėl menkiausių priežasčių. Dažnai konfliktai atsiranda. Konfliktuodami vaikai patiria daugybę nemalonių emocinių išgyvenimų.


Dažnai konfliktai atsiranda dėl konkuravimo – vaikui neatrodo, kad vieno ar kito daikto ar suaugusiųjų dėmesio galėtų užtekti visiems, ir jis reikalauja to vien tik sau. Kai atsiranda konkurencija dėl daikto ar dėmesio ir vienas vaikas jį gauna, tuomet jis tampa „laimėtoju“, o kiti vaikai tarsi „pralošia“. „Pralaimėjusieji“ jaučiasi nemaloniai, būna tarsi paskatintas atsilyginti, kerštauti.

Konfliktuodami vaikai patiria daugybę nemalonių emocinių išgyvenimų. Labai svarbu, kad vaikai nuo pat mažumės mokintųsi atpažinti, įvardinti ir visiems priimtinu būdu išreikšti savo jausmus. Svarbu skatinti vaiką kuo dažniau sakyti teiginius, apibūdinančius, kaip jis jaučiasi, kodėl taip jaučiasi ir ko nori. Jei suaugusieji supras vaiko emocinę būklę, priims tai, ką jis sako, tai bus geriausia, ką jie gali padaryti vaiko elgesio ir santykių su kitais vystymosi labui.

Sugebėjimas vaikams patiems spręsti kylančius konfliktus labai pravers jiems ateityje, todėl mokyti to vaikus galima jau darželyje.

Mokantis spręsti tarpusavyje kilusius konfliktus, vaikams reikia padėti suformuluoti asmeninę, veiksmingą reakcijų sistemą, paremtą jų patyrimu, jėgomis bei besiformuojančiu moraliniu kodeksu. Geriausias būdas tam pasiekti yra leisti vaikams patiems spręsti tarpusavio konfliktus. Skatinant teigiamą tarpusavio bendravimą, su vaikais reiktų diskutuoti, kaip sprendžiamos problemos, ieškoma kompromisų, kas tai yra savikontrolė. Gero elgesio pavyzdžiu turėtų būti ir darželio auklėtoja ar tėvai. Toliau minimos pakopos, kurias reikėtų vykdyti nuosekliai:

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (875 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gitana
  • Vaikų konfliktai
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikų konfliktai. (2017 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-konfliktai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 00:07
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo