Vaikų ligos


Vaiku ligos referatai. Vaiku ligos referatas. Vaiku infekcines ligos. Ligos referatai. Referatas vaiku infekcines ligos. Vaiku ligos kursinis darbas.

Įvadas. Kvėpavimo takų ligos. Akių ligos. Ausų ligos. Dantų ligos. Skrandžio ir žarnyno ligos. Širdies, kraujotakos ir apykaitos ligos. Inkstų, šlapimtakių ir lytinių organų ligos. Odos ligos. Medžiagų apykaitos ir liaukų ligos. Kaulų, raumenų ir sąnarių ligos. Smegenų ir nervų sistemos ligos. Alerginės ligos. Būdingos vaikų ligos ir kitos infekcinės ligos. Psichikos sutikimai. Ypatingos priežiūros reikalaujantys vaikai. Išvados. Naudota literatūra.

Vaikų ligų yra daug, jos yra labai skirtingos ir labai svarbios. Norint kuo geriau apsaugoti vryklės uždegimą ( faringitą) sukelia virusai arba bakterijos: vaikus iki metų dažniau paliečia virusai, o darželinukus ir mokyklinukus – bakterijogerklų uždegimą (laringitą) tmaždaug 5% visų vaikų nuo mėn. Iki 4,5metų amžiaus linkę sirgti krupiniu kosuliu. Jo sukėlėjas yra virusinė infekcija, tačiau jį pagreitina ir tokie aplinkosplaučių uždegima (pneumonija) yra plaučių audinio, ypač pūslelių (alveolių), uždegimas. Jis gali kilti kaip peršalimo arba bronchito komplikacija, tačiau kartais atsiranda savaime, atrodytų, be ypatinūminis tonzilų uždegimas (angina) yra infekcinis gomurinių migdoprienosiniams ančiams priskiriami žandinis, kaktinis, pleištakaulio bei akytkaulio ančiai. Jų uždegimu (sinusitu), sukeltu virusų (persišaldžius), dažniausiai serga maži vaikai ir jaunuoliai. Kuris iš prienosinių ančių apimamas ligos, labiausiai priklauso nuo vaikų amžiaus: žandinio ir akytkaulio ančių uždegimais serga darželinukai, pleištakauliuo ančio uždegimu – mokyklinio amžiaus vaikai.

Virusiniai ūminiai prienosinių ančių uždegimai panašūs į ūminę virusinę slogą ir tęsiasi 1-2 savaites.

Bakterijų sukeltas uždegimas, priešimgai, nerodo jokios pagerėjimo tendencijos ir po mėginio patvirtinimo būtina vartoti antibijotikus. Tipiški ligos požymiai – gelsvai žalios tąsios išskyros iš nosies, dirginantis kosulys, nes gleivės teka per užpakalinę ryklės sienelę rykliniai migdolai (adenoidai, esantys ryklės užpakalinėje sienelėje virš gomurio), liaudyje vadinami polipais, vaikams būna dažniausiai padidėję dėl aktyvios antikūnių gamubos organizmo atsparumui didinti. Todėl negalima spręsti apie liguistus pokyčius vien tik pagal jų dydį. Adenoidai gali taip padidėti, jog trugdo kvėpakies obuolys yra kaulinėje akiduobėje, išklotoje riebaliniu jungiamuoju audiniu. Akies obuojunginės uždegimas yra gleivinės, dengiančios vidinę akies vokų pusę, labai daug gali būti uždegimo priežasčių: dulkės, ryški saulės šviesa, dūmai, bakterijos ar vimiežis (hordeolum) – ūminis užkriačiamas, pūlingas avoko krašto uždegimas ( blefaritas ) dažniausiai būna peršalimo ligų, endogeninės egvaikas žvairuojantis abiejų akių ašių į vieną tašką nukreipti negali: viena arba abi jo akys klajoja . Žvairuoti yra normalu pirnaisiais trimis mėnesiais, o vėliau maždaug keturiems procentams vaikų vadinamas sidabrinis žvilgsnis dažniauiai išlieka dėl to, kad vaikas yra toliaregis.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2014 m.
  • 30 puslapių (5825 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vita
  • Vaikų ligos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Vaikų ligos. (2011 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-ligos.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:04
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo