Vaikų miego sutrikimai ir jų šalinimo būdai


Miegas referatas. Naktinis siaubo priepuolis. Mazu vaiku nemiga. Vaiko miego sutrikimai. Skaidres apie miega. Vaikas miegant juda. Referatas apie miego sutrikimus. Naktiniai vaiko siaubo priepuoliai. Mažū vaikū nemiga. Vaiku miegojimo metodai.

Vaikų miego sutrikimai ir jų šalinimo būdai. Įvadas. Nemigos samprata. Kas sukelia mažųvaikų nemigą? Užmigimo asociaciniai sutrikimai. Nakties valgymo sutrikimai. Miego sutrikimai dėl „ribų nustatymo“ nebuvimo. Aplinkos sukelti miego sutrikimai. Nemigos dėl maisto alergijos. Netinkama miego higiena. Lovos laikas, ilgesnis kaip miego poreikis. Miego sutrikimai dėl psichikos ligų. Neurologinės ligos. Miego sutrikimai sukelti tam tikrų ligų. Vyresnių vaikų miego sutrikimai. Nemigos šalinimo būdai. Mažų vaikų nemigos šalinimo būdai. Vyresnių vaikų nemigos šalinimo būdai. Išvados. Literatūra. Priedai.

Maždaug trečdalį savo gyvenimo žmogus praleidžia miegodamas. Miegas svarbus žmogaus organizmui palaikyti kaip oras, maistas ir vanduo. Jis būtinas žmogaus normaliai būklei palaikyti. Miego metu apdorojama dienos metu gauta informacija, lėtėja medžiagų apykaita ir mažėja deguonies poreikis, išsiskiria augimo hormonas, didėja baltymų koncentracija, ilsisi nervų sistema, sutvarkomi psichologiniai procesai susiję su pasąmone, stiprinama atmintis. Taigi nuo miego kokybės priklauso mūsų santykiai su atrtimaisiais, darbo rezultatai, savijauta, nuotaika ir saugumas. Miego sutrikimus patiria apie 20 - 40 proc. žmonių, dažniau moterys bei vyresni nei 65 m. asmenys. Vaiko miegas skiriasi nuo suaugusiojo: yra dvi miego fazės - gilaus miego fazė, kai vaikas miega ramiai ir negilaus miego periodas, kai vaikas juda, juda akių obuoliai, kvėpavimas tankesnis. Dėl įvairių priežasčių gali sutrikti perėjimas iš vienos miego fazės į kitą. Kūdikiai ir maži vaikai šio perėjimo metu gali prabusti. Tai atsitinka net kelis kartus per naktį. Taigi nemiga, padidėjas mieguistumas, lėtinis nuovargis, vaikščiojimas miegant (lunatizmas), naktinis siaubas (naktinės baimės), košmariški sapnai, miego jausmo praradimas – tai miego sutrikimai, dėl kurio dažnai jaučiames pavargę, išsiblaškę, blogos nuotaikos. Labai dažnai tokie simptomai praneša ne tik apie nekokybišką miegą, bet ir apie gręsiančią rimtą ligą.

TIKSLAS: aprašyti vaikų miego sutrikimus ir supažindinti su jų šalinimo būdais.

UŽDAVINIAI:

1.aptarti vaikų miego sutrikimo sampratą;

2.nustatyti priežastis skatinančias vaikų miego sutrikimus;

3.išryškinti dažniausiai taikomas vaikų miego sutrikimų metodus.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (3985 žodžiai)
  • Kolegija
  • Reda
  • Vaikų miego sutrikimai ir jų šalinimo būdai
    8 - 1 balsai (-ų)
Vaikų miego sutrikimai ir jų šalinimo būdai. (2012 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-miego-sutrikimai-ir-ju-salinimo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 15:08
×