Vaikų muzikos instrumentų pasirinkimas, atsižvelgiant į jų lytį


Vaikų muzikos instrumentų pasirinkimas , atsižvelgiant į jų lytį garso ir vaizdo poveikis Įvadas. Ikimokykliniame amžiuje tėvai ir pedagogai prisideda prie vaikų lyčių stereotipų kūrimo. Muzikos instrumentų sąsajos su lytimi. Instrumentai , kuriais dažniausiai atliekami klasikiniai kūriniai , asocijuojasi su moteriškąja gimine , o džiazo su vyriškąja. Berniukai dažniausiai renkasi su vyrais susijusius muzikos instrumentus , o mergaitės su moterimis.


Lygybė tarp lyčių tampa vis labiau diskutuotinu klausimu šiandieninėje visuomenėje. Kuriama ir įgyvendinama daugybė įstatymų, kurie visiems piliečiams, nepaisant jų lyties, leistų laisvai rinktis ir siekti savų tikslų. Tačiau jau Įvairiuose atliktuose tyrimuose šiuos lyčių stereotipus galime įžvelgti pagal vaikų požiūrį į žaislus, įvairius animacinių filmų personažus... Jungtinėje Karalystėje buvo imtasi mokyklose atitinkamų veiksmų ir mėginta užginčyti lyčių stereotipus. Bet čia išryškėja pagrindinė problema, kadangi lyčių stereotipai pradeda formuotis jau ikimokykliniame amžiuje, todėl vėlesniame amžiuje tai užginčyti jau gali būti per vėlu.

Kalbant apie muzikos instrumentus, čia taip pat įžvelgiama skirtumų tarp lyčių. Nors mažesnių vaikų tarpe neįžvelgiama didelių skirtumų tarp lyčių ir polinkio prie konkrečių muzikos instrumentų, tačiau su amžiumi tai didėja. Vaikai, matydami suaugusiųjų požiūrį į konkrečius instrumentus, taip pat linksta taip manyti. Pavyzdžiui, pradinių klasių mergaitės mano, kad toki instrumentai, kaip fleita, smuikas, klarnetas labiau tinka moterims, o berniukų manymu – būgnai, trombonas, trimitas – labiau tinka berniukams.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (716 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Vaikų muzikos instrumentų pasirinkimas, atsižvelgiant į jų lytį
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaikų muzikos instrumentų pasirinkimas, atsižvelgiant į jų lytį. (2018 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-muzikos-instrumentu-pasirinkimas-atsizvelgiant-i-ju-lyti.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 18 d. 17:43
×