Vaikų problemos lankant mokyklą


Vengiančių lankyti mokyklą vaikų problemos ir poreikiai.


Vaikų sprendimą nelankyti mokyklos lemia daugybė priežasčių. Individualus apsisprendimas neiti į mokyklą priklauso nuo įvairių veiksnių. Apibrėžtos pagrindinės socialinių, psichologinių, pedagoginių veiksnių grupės ir nustatytos galimos individualios kombinacijos.

Disciplina, pagalba ir vaikų priežiūra nėra pakankamos ir veiksmingos. Vaikai garai supranta pamokų nelankymo grėsmę. Visgi, kai suaugusieji, vaikų įkalbėti, parašo „raštelius“, sukuriamos trumpalaikio mokyklos nelankymo pasiteisinamosios prielaidos. Visiškai neveiksmingos yra auklėjimo ir sankcijų už pamokų nelankymą taikymo formos. Dauguma vaikų neatsižvelgia į tėvų pamokymus ir moralizavimą, kurie dažniausiai tėra trumpalaikė reakcija sužinojus apie pamokų praleidinėjimą. Beje, tėvų taikomos bausmės yra nenuoseklios, apsiribojančios trumpalaikiais vaikų mėgstamos laisvalaikio veiklos ribojimais.

Dalis mokinių pasakojo apie fizinių bausmių patirtį šeimoje. Yra siūlomi: nuoširdūs pokalbiai apie problemos sprendimą.

Apibendrinant mokymo proceso veiksnių ir mokyklos nelankymo sąveikas, galima daryti išvadą, kad šios veiksnių grupės poveikis yra didžiausias. Namų darbų neparuošimas, atsiskaitymų baimė ir kitos priežastys padėdavo mininiams apsispręsti neiti į pamokas. Tai pat pavyko nustatyti, kad be minėto namų darbų ruošimo, atsiskaitymų baimės, dar susiduriama su žinių įsisavinimo sunkumais; matematikos mokymosi problemomis; pernelyg maža mokytojų pagalba įveikiant mokymosi sunkumus; monotonišku ir nekūrybingu mokymo stiliumi; disciplinos stoka pamokose.

  • Pedagogika Konspektas
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (727 žodžiai)
  • Joalnta
  • Vaikų problemos lankant mokyklą
    10 - 6 balsai (-ų)
Vaikų problemos lankant mokyklą. (2016 m. Vasario 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-problemos-lankant-mokykla.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 15:00
×