Vaikų skausmo vertinimas


Vaikų skausmo vertinimas. Vaikų skausmo problema. Vaikų skausmo įvertinimas. Pradinio skausmo vertinimo metu nustatoma. Vaikų skausmui vertinti naudojamos amžiaus grupės. Skausmo vertinimo pasirinkimas pagal paciento amžių ir pažintines funkcijas. Teisės aktas. Lietuvoje skausmo intensyvumui nustatyti dažniausiai naudojamos šios standartizuotos skausmo vertinimo skalės. Veido, kojų, aktyvumo, verksmo, nuraminimo skausmo vertinimo skalė (FLACCVaizdinio atitikmens skalę (VASSvarbu! Nemedikamentinis gydymas. Teisės aktas. Medikamentinis gydymas. Skausmo stiprumas. Skausmo sukeltos problemos. Literatūros šaltiniai.


Skausmas - yra nemalonus sensorinis ir emocinis pojūtis, susijęs su esamu arba galimu audinių pažeidimu. Skausmas yra didelė problema vaikų, ypač mažo amžiaus grupėje, dėl riboto arba iš viso negalimo bendravimo su pacientu. Vaikai pakankamai gerai toleruoja trumpalaikį skausmą, bet užsitęsęs skausmas turi neigiamų emocinių ir fiziologinių pasekmių. Vaikai dažnai nenurodo skausmo arba nemoka jo apibūdinti, o kritinės būklės vaikai negali to pasakyti. Vaikui skausminį dirgiklį stiprina ir stresinė ligoninės aplinka, atskyrimas procedūrai nuo tėvų, daug nepažįstamų žmonių, nematyta aparatūra, ryški šviesa, triukšmas ir t.t.

Ūminis skausmas yra vienas dažniausių neigiamų pojūčių, kuriuos patiria vaikasdėl sužeidimo, ligos ar įvairių medicininių diagnostinių ir gydomųjų procedūrų. Lėtinis skausmas – tęsiasi ilgiau nei 3 mėn., slopina jausmus, emocijas, reakcijas ir mąstymą, o tai sutrikdo socialinę adaptaciją. Skausmas yra vienas iš dažniausių simptomų, su kuriuo susiduria slaugytojai, slaugydami vaikus ligoninėse. Siekiant efektyviai malšinti skausmą, svarbu jį nustatyti ir įvertinti.

Skausmo įvertinimo tikslas – nustatyti skausmo kilmę, sudaryti tinkamą skausmo gydymo planą, bei įvertinti skausmo gydymo veiksmingumą. Skausmas turi būti vertinamas: a) pirmą kartą apžiūrint ligonį b) kiekvieną kartą, atsiradus naujam skausmui arba pakitus skausmo pobūdžiui c) reguliariais laikotarpiais gydymo metu Skausmas kaip ir kiti rodikliai (temperatūra, širdies susitraukimų dažnis (ŠSD), kvėpavimo dažnis, arterinis kraujo spaudimas (AKS) ir kt.), turėtų būti įvertinami dažnai, kiekvienu atveju.

  • MS PowerPoint 855 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1013 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ugne
  • Vaikų skausmo vertinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikų skausmo vertinimas. (2020 m. Rugsėjo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-skausmo-vertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 18:29
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo