Vaikų supažindinimas su Lietuvoje augančiomis daržovėmis


Pranas Mašiotas. Žilinskaitė „Svogūnėlis“. Palčinskaitė. Bulvė kalbina buroką. Mįslės. Žalias raitelis ant raudono žirgo joja?(morka). Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? (agurkas). Ateina bobelė su devyniom skarelėm, kas ją paliečia, tas gailiai verkia?(svogūnas). Šimtas lapų, šimtas palapų, patsai ant vienos kojos?(kopūstas). Tėvas tyslys, močia pamplė, vaikai pabiručiai?(žirniai). Palyginimai.


6. Paprašyti tėvelių, kad į grupę atsineštų po keletą daržovių. Kartu su vaikais gaminti įvairias salotas, jas ragauti. Tikslas – kartu su tėveliais pažinti daržoves, jas įvardinti, pajusti jų skonį ir naudą.

2. Dainuoti ir šokti pagal dainelę „Vai, koks storas pomidoras“

1. Dalijimasis įspūdžiais, pasakojant apie savo namų arba senelių daržą.

5. Atsinešti iš namų į grupę knygelių apie daržoves ir dalintis su draugais.

Patirtus įspūdžius, įgytą patirtį ir žinias vaikai naudos žaisdami, meninėje, problemų sprendimo veiklose.

Praturtins kalbos žodyną, vaizdingai reikš savo mintis ir emocijas. Išmoks patarlių, mįslių.

Susikibę už rankučių, Lietui lyjant, lietuj pučiant, Šokam šokam sau ratu. - Ir po vieną ir po du. Tru tu tū, tru tu tū Ir po viena ir po du. Mūs žali žali švarkeliai, Mus į šviesą saulė kelia, Šaukia šaukia mus vardu. - Ir po viena ir po du. Tru tu tū, tru tu tū. Ir po vieną ir po du. Noksim mes susikabinę, Kol sukraus mus į pintinę: Tru tu tū, tru tu tū. Gal po vieną , gal po du. Tru tu tū, tru tu tū, O turbūt visus kartu.

—       Ką?! — nespėja suimti visų naujienų berniukas.— Tai mano svogūnas turi ausis?

Daržovių įvairovės pavyzdys:Raudona – pomidorai ir burokėlisŽalia – šparaginės pupelės ir kopūstasGeltona – kukurūzai ir geltona paprikaOranžinė – morka ir moliūgasBalta – svogūnai ir bulvės

Šitaip mes plauname savo daržoves,Plauname savo daržoves, plauname savo daržoves.Šitaip mes plauname savo daržoves,Labai anksti ryte.

Šitaip mes nulupame daržovių žievelę.Šitaip mes pjaustome savo daržoves.Šitaip mes sudedame savo daržoves.Šitaip mes išmaišome savo daržoves.Šitaip mes patiekiame savo daržoves.Šitaip mes valgome savo daržoves.

  • Microsoft Word 2494 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (3810 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurate
  • Vaikų supažindinimas su Lietuvoje augančiomis daržovėmis
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikų supažindinimas su Lietuvoje augančiomis daržovėmis . (2018 m. Rugpjūčio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-supazindinimas-su-lietuvoje-auganciomis-darzovemis.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 15 d. 23:03
×