Vaikų teisės esė


Vaikų teisės esė.


Vaikai yra mūsų visų ateitis, tad labai svarbu juos užauginti dorovingais ir teisių bei pareigų besilaikančiais piliečiais. Tačiau būna atvejų kai vaikams skirtos teisės gali pakenkti vaikų gerovės suvokimui, tad reikia atrasti ribą, kuri vaikams ne tik atvertų duris į laisvę pasirinkimams, bet ir neleistų ja naudotis taip kenkiant sau pačiam ir kitiems.

Visose užsienio šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, yra viena nesikeičianti ir nenuginčijama teisė – teisė į gyvenimą ir augimą. Visi vaikai turi teisę augti ir gyventi ir niekas negali jos atimti. Bent jau taip turėtų būti. Abortai yra vienas iš būdų šią teisę pažeisti. Abortas – tai savaiminis ar dirbtinis nėštumo nutraukimas, kurio pasekmė yra negimusios gyvybės žūtis. Abortai legalūs JAV, Rusijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir dar daugelyje šalių, tarp jų yra ir Lietuvoje. Nors ir ketinama uždrausti abortus Lietuvoje, šis įstatymas dar negalioja. Žmonės, o tiksliau besilaukiančios moterys, kartais griebiasi gyvybės nutraukimo taip pažeidžiant vaiko teises į gyvenimą. Mano manymu tai turėtų būti griežtai uždrausta, nes kiekviena gyvybė turi turėti progą gyventi ir užaugti. Žinoma būna atvejų, kai nėštumas gali pakenkti moters gyvybei, šiuo atveju pasirenkama mažesnė blogybė – pasidaromas abortas. Daugelyje kitų šalių abortai uždrausti su kai kuriomis išlygomis, tai – išprievartavimo aukos, kurios pradeda lauktis, arba atvejai, kai vaisius kenkia moteriai. Tos šalys yra Afrika, Brazilija, Argentina, Iranas ir kitos. O visiškai uždraustas abortas yra Čilėje, Dominykos Respublikoje ir Nikaraguse. Taigi daugelyje šalių pati pirmoji vaikams teisė yra ignoruojama, kai kalbama apie vaiko teises dėl gyvenimo.

Kita vaikų teisė yra būti sveikam. Už tai turėtų būti atsakinga valstybė ir tėvai. Lietuvoje ši teisė vykdoma, tačiau yra atvejų, kai valstybė atsisako mokėti už vaikų sveikatą. Dažniausiai tai nutinka, kai vaikai serga labai rimtomis ir dažnai nepagydomomis ligomis.

  • Sociologija Esė
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1825 žodžiai)
  • Sonata
  • Vaikų teisės esė
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaikų teisės esė. (2016 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-teises-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:00
×