Vaikų, turinčių kalbos neišsivystymą raida


Vaikų, turinčių kalbos neišsivystymą, raidos ypatingumai ir ugdymas. Kalbos neišsivystymas. Kalbos neišsivystymo priežastys. Kalbos neišsivystymo klasifikacija. Vaikų kalbos neišsivystymo grupei priskiriama. Nežymus kalbos neišsivystymas. Vidutinis kalbos neišsivystymas. Žymus kalbos neišsivystymas. Literatūra.


Kalbos neišsivystymą Garšvienė, Ivoškuvienė (1993) klasifikuoja pagal: kalbos ir intelekto trūkumų santykį: pirminio kalbos neišsivystymo atvejais, priklausomai nuo jo laipsnio, kalbos korekcijos ir kokybės daugiau ar mažiau sulėtėja ir intelekto plėtotė. Dėl ryškesnio pirminio intelekto sutrikimo atsilieka kalbos raida. Galimas intelekto trūkumas ir kalbos neišsivystymas kaip gretutiniai sutrikimai. kalbos ryšį su visa vaiko veikla: neišsivysčiusi psichiškai aktyvaus vaiko kalba; neišplėtota kalba dėl nepakankamai aktyvaus pažinimo kalba; neišplėtota kalba dėl nepakankamai aktyvios pažinimo veiklos; emocinės ir valios sferų sutrikimo. sutrikimo struktūrą : skiriamos kalbos neišsivystymo rūšys: motorinė alalija, sensorinė alalija, dizartrija, rinolalija, afzija, taip pat neišsivysčiusi kalba dėl neprigirdėjimo, dėl regos trūkumų, dėl lėtesnio psichinio vystymosi, dėl intelekto sutrikimo.

Rinolalija – kalbėjimas pro nosį. Tai patologinis balso tembro ir garsų tarimo pasikeitimas, kurį nulemia anatominiai ir funkciniai periferinio kalbos aparato pažeidimai. Ji pasireiškia dviem visiškai skirtingais balso tembro pasikeitimais. Vienu atveju oras iškvepiamas pro nosį – todėl kalba turi nosinį atspalvį, kitu atveju, kalbant oras iškvepiamas tik pro burną. Afazija – visiškas arba dalinis sugebėjimo kalbėti netekimas dėl galvos smegenų pažeidimo. Neprigirdinčiųjų kalbos neišsivystymas – traktuojamas kaip antrinė simtomatika. Neprigirdinčiųjų kalbai būdinga: tylus, monotoniškas balsas, neaiškus tarimas, painiojami panašaus skambėjimo garsai, praleidžia žodžio pradžią ar pabaigą, daug agramatizmų (neteisingai derina žodžius, praleidžia sakinio dalis).

  • MS PowerPoint 244 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (1156 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Vaikų, turinčių kalbos neišsivystymą raida
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikų, turinčių kalbos neišsivystymą raida. (2014 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-turinciu-kalbos-neissivystyma-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 16:15
×