Vaikų ugdymas Požiūrio į vaikystę kaita Vaiko kultūra


Vaikų ugdymas/-is veikla. Ugdymas/-is veikiant (patirtinis ugdymas/-is. Vaikų ugdymas/-is veikla. Vaikų ugdymo/-si veikla samprata. Ugdymas/-sis veikla. Ugdymas/-is veikiant (patirtinis ugdymas/-is ugdymas/-is darantKodėl ugdymas/-is veikiant? ? ? Kodėl ugdymasis veikiant ( “Darant”)? Kodėl ugdymasis veikiant? Vaikų veiklos tipai. Koks šių veiklos tipų santykis turėtų būti ikimokyklinuko dienos ritme? Koks šių veiklos tipų santykis turėtų būti priešmokyklinuko dienos ritme? Vaikų veiklos(veiksenos) rūšys. Kaip integruoti skirtingas veiklas? Užduotis studentams grupėse. Požiūrio į vaikystę kaita. Vaiko kultūra. Tradicinis ir dabarties. Požiūris į vaikystę. Kuriam požiūriui pritariate? Kodėl? Tradicinė vaikystės samprata. Laisvojo ugdymo paradigma grįsta (netradicinė, dabarties) vaikystės interpretacija. Sąveika vaikai - vaikai. Pedagogas vaikų bendruomenėje. Dekoduodamas vaikų pranešimus pedagogas atranda. Vaiko savigarbos pažeidimo atvejai. Pedagogo ir vaiko savigarbos derinimas. Klausimai diskusijai.


Ugdymas/-sis veikla - tai mažų vaikų ugdymo/-si būdas, kai vaikas ugdomas veikiant kampeliuose (veiklos centruose), sąveikaujant su aplinka, jam pačiam atrandant ir išbandant.

Vaikui – tai eksperimentai , atradimai, jo gyvenimo būdas darželyje. Pedagogui – tai pagrindinis ugdymo būdas, priemonė įgyvendinti programos tikslus. uždavinius. Ir pedagogui , ir vaikui – tai bendravimas ir bendradarbiavimas.

Vaikas turi viską patirti, pergyventi - tik tuomet jis įgis patirtį ( Dewey, 1961). Vaikas aktyviai valdo savo vystymosi procesą, o ne perima iš suagusiųjų teigiamus dalykus ( Hviid, 2005). Ugdymasis veikiant pabrėžia ugdymosi proceso, ne rezultato svarbą ( Monkevičienė O., 2008).

Gerbiamos vaiko teisės ( vaikas yra laisvas galvojime ir veikime). Skatinamas vaiko apsisprendimas (galimybė pačiam priimti sprendimus). Skatinama vaiko atsakomybė (nepaisant vaiko amžiaus, nes atsakomybė ugdo vaiko pasitikėjimą savimi).

Puoselėjamas vaiko individualumas (pagarba vaikui kaip unikaliai asmenybei). Puoselėjama vaiko laisvė (laisvė derinama su kitų laisve).

Savaiminė veikla – veiklos iniciatoriai- patys vaikai. Kaip skatinti šią veiklą ? Inspiruota veikla – netiesioginis sumanytojas pedagogas. Organizuota veikla – tiesioginis iniciatorius – pedagogas.

Koks šių veiklos tipų santykis turėtų būti ikimokyklinuko dienos ritme ?

Koks šių veiklos tipų santykis turėtų būti priešmokyklinuko dienos ritme ?

  • MS PowerPoint 91 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (877 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mode
  • Vaikų ugdymas Požiūrio į vaikystę kaita Vaiko kultūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaikų ugdymas Požiūrio į vaikystę kaita Vaiko kultūra. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-ugdymas-poziurio-i-vaikyste-kaita-vaiko-kultura.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 08:02
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo