Vaikų vokalinis ugdymas


Vokalinis dainavimas. Vaiku balso lavinimas. Vokalinio dainavimo pamokos.

Vaiko balso ugdymo pradžia. Diapazonai. Kvėpavimas. Pratimai padedantys formuoti taisyklingą kvėpavimą:. Garso ataka. Dikcija ir artikuliacija. Dinamika. Ansamblinis dainavimas. Programos parinkimas. Intonacijos lavinimas. Išvados. Naudota literatūra:.

Jau antikos laikais vokalinis ugdymas buvo neatsiejamas nuo jaunosios kartos lavinimo. Tuo laikotarpiu buvo trys vokalo pedagogų rūšys: vociferarril – kurie lavino balso diapazoną ir dainavimo jėgą; phonasi – vokalinio rezonanso mokytojai, lavinantys balso skambėjimo grožį; vocales – mokė teisingos intonacijos ir dainavimo meniškumo ( vokalinės estetikos). Taigi ir šių dienų mokyklose svarbią dalį užima muzika, o su ja ir vokalinis lavinimas. Pradinėse klasėse muzikinių veiklų įvairovė yra labiau sukoncentruota atliekant praktines užduotis, o ne teorine medžiaga. Muzikos pamokoje svarbią dalį užima dainavimas, kuris yra tiesiogiai susijęs su klausos lavinimu. „Pedagogo gebėjimai atpažinti net menkiausias kiekvieno vaiko vokalinio kūrybiškumo apraiškas, jas plėtoti, – svarbus šiuolaikinės pedagogikos uždavinys“. Organizuojant vokalinę-muzikinę veiklą ankstyvajame mokykliniame amžiuje ypač aktualūs pedagoginiai gebėjimai pamokose diegti vokalinės technikos pagrindus ir skatinti išmokti pagrindines dainavimo subtilybes bei taisyklingo kvėpavimo. Nepaisant to, kad šių dienų dainavime vis populiarėja mėginimai kopijuoti pop dainininkus, didžiausią dėmesį reikėtų skirti Lietuvių liaudies dainoms. Savo pobūdžiu, tematika bei intonacijomis liaudies daina yra artimiausia ir prieinamiausia vaikui. Vokalinis ugdymas, mano nuomone yra bene atsakingiausia veikla muzikos mokytojo darbe, nes nekompetentingas darbas gali turėti negrįžtamų padarinių.

  • Muzika Referatas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1834 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simona
  • Vaikų vokalinis ugdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikų vokalinis ugdymas. (2013 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-vokalinis-ugdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:34
×