Vaikų žaidimo aikštelės


Įvadas. Reikalavimai vaikų žaidimo aikštelėms. Dangų tipai naudojami vaikų žaidimo aikštelėms. Vaikų žaidimo aikštelės įrenginiai. Vaikų žaidimo aikštelės įrenginiai 3 – 6 metų vaikams. Vaikų žaidimo aikštelės įrenginiai 6 – 12 metų vaikams. Vaikų žaidimo aikštelės įrenginiai 13 – 18 metų amžiaus vaikams. Vaikų žaidimo aikštelės aiškinamasis raštas. – 6 metų vaikų žaidimo aikštelė. – 12 vaikų žaidimo aikštelė. – 18 metų vaikų žaidimo aikštelė. Išvados. Informacijos šaltiniai.

Vaikų žaidimo aikštelės – tai ne tik poilsiui skirta vieta. Kadangi vaikų patirtis ir įspūdžiai palieka atsiminimus visam gyvenimui, labai svarbu, kad vaikų žaidimo aikštelės ne tik kaip patraukli pramogų vieta, bet ir skatintų vaikų kūrybiškumą. Taip pat yra aktualus vaikų saugumas – todėl projektuojant žaidimo aikšteles, svarbu parinkti saugias aikštelių įrangas.

Projektuojant tokias aikšteles, yra atsižvelgiama į kraštovaizdžio ypatybes, požemines komunikacijas, atokaitos ir pavėsio balansą. Kadangi yra svarbu garantuoti vaikų saugumą, yra numatomos saugumo zonos aplink kiekvieną aikštelės įrenginį, visa aikštelė atskiriama nuo pėsčiųjų takų, automobilių stovėjimo aikštelių, naminių gyvūnų vedžiojimo vietų.

Svarbiausias ir pagrindinis reikalavimas, keliamas vaikų žaidimo aikštelėms – saugumas. Lietuvoje nėra įmonių, kurios gamintų vaikų žaidimo aikštelių įrangą, atitinkančią Europos sąjungos saugumo reikalavimus. Sertifikuoti gaminiai importuojami iš Skandinavijos, Lenkijos, Rusijos. Tačiau svarbu, kad žaidimams ir sportui skirti įrenginiai būtų saugūs vaikams.

Vaikai mėgsta leisti laiką žaidimo aikštelėse, tačiau jose yra nemažai galimybių susižaloti. Dažniausiai pasitaikantys sužalojimai – smegenų sukrėtimai, užsigavus galvą į žaidimo aikštelės grindinį, kaulų lūžiai, sąnarių išnirimai. Tinkamai suplanavus vaikų žaidimo zonas ir saugiais atstumais atskyrus judrius ir nejudrius objektus, galima gerokai sumažinti traumų tikimybę. Žaidimų aikštelės turi būti pritaikytos skirtingo amžiaus vaikams, atsižvelgiant į jų poreikius ir erdvę. Vietoje betono, asfalto, žvyro, cementų dangų geriau įrengti žolės, gumos, smėlio pagrindą.

Jau šiandien ES nustatytuose griežtuose reikalavimuose yra pažymėta, kad vaikų žaidimo ir sporto aikštelėse būtų taikoma guminė danga, suminkštinanti smūgį kritimo atveju. Daugelyje kitų standartų apibrėžiama sūpuoklių, šliaužynių reikalavimai ar net kritimo aukščio nustatymas. Kritimo aukštis negali būti didesnis nei trys metrai, apačioje turi būti danga, kuri sumažina smūgį bei šalia negali būti daiktų, į kuriuos atsitrenkus galima susižaloti.

Labai svarbi ir patikima aikštelės atrakcionų konstrukcija: ji turi būti gaminama be aštrių kampų, nepaliekama tarpų tarp judančių dalių. Tarp laidynių turėklų turi būti būti tinkami tarpai: pro juos neturi pralįsti vaiko galva, bet juose ir neturi įstrigti pirštukai.

  • Microsoft Word 338 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1750 žodžiai)
  • Birutė
  • Vaikų žaidimo aikštelės
    10 - 5 balsai (-ų)
Vaikų žaidimo aikštelės. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-zaidimo-aiksteles.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 12:45
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo