Vaikų žindymo trukmė


Įvadas. Žindymas. Motinos pieno išskirtinės savybės. Žindymo reikšmė kūno augimui. Žindymas ir dantų ėduonis. Ilgalaikis žindymas. Sveikesnis vaikas. Protingesnis vaikas. Natūralesnis vaikas. Išvados. Literatūra.


Motinos pienas – vienintelis idealus maistas naujagimiui ir pirmųjų 5-6 mėnesių kūdikiui. Iki 4 - 6 mėn. imtinai motinos pienas patenkina visus daugelio kūdikių maisto ir skysčio poreikius. Vyresnius nei 6 mėn. kūdikius maitinant išskirtinai motinos pienu, gali atsirasti mitybos nepakankamumas, ypač geležies, todėl reikia pradėti maitinti tirštu maistu. Dar nesukurtas pieno mišinys, kuris visiškai atitiktų motinos pieną, kuriame yra visų reikiamų maisto, augimą skatinančių ir imunitetą formuojančių medžiagų.

Motinos piene yra per 400 medžiagų, kurių nėra jokiame pieno mišinyje:

LAKTOFERINAS - surišdamas geležį, slopina patogeninių bakterijų ir Candila grybelių dauginimąsi organizme.

ANTIOKSIDANTAI - apsaugo nuo žalingo radikalų poveikio.

Ilgų grandininių POLINESOČIOSIOS RIEBALŲ RŪGŠTYS OMEGA 3 - užtikrina naujagimio, kūdikio CNS brendimą ir turi teigiamos įtakos regos aršumo formavimuisi. Todėl rekomenduojama žindančiai motinai papildyti savo racioną žuvų taukais ar grynais omega 3 produktais.

Motinos piene esančių baltymų, angliavandenių, riebalų ar kitų maisto medžiagų kiekis ir kokybė tokia, kokios reikia naujagimiui. Motinos pienas – tai papildoma imuninė naujagimio gynyba, jame yra biologiškai aktyvių medžiagų, todėl žindomi kūdikiai rečiau peršąla ar viduriuoja, retai būna alergijos požymių.

Motinos pienas visada šiltas ir šviežias. Jis visuomet „paruoštas“, kūdikiui lengvai prieinamas, atitinka jo organizmo poreikius, nereikia jaudintis dėl to, kad, ruošiant mišinį, gali patekti teršalų ar infekcija, kuri gali sukelti viduriavimą.

Žindymo reikšmė vaiko sveikatai pagal PSO mokslinių tyrimų duomenis:

Žindyti iki 6 mėnesių kūdikiai 5 kartus rečiau serga šlapimo takų infekcijomis;

Nežindyti 3 kartus dažniau nei žindyti vaikai serga akių sausme;

Žindymo įtaka, kai kuriomis ligomis sergantiems vaikams:

Motinos pienas yra visavertis maistas, kuris turi per 400 medžiagų, kurių nėra jokiame pieno mišinyje. Visų jų yra tinkamu santykiu, reikalingu kūdikiui gerai augti ir normaliai vystytis. Motinos pienas lengvai virškinamas, gerai įsisavinamas kūdikio organizme, saugo nuo infekcijų ir daugelio ligų.

Jau 1996 metais atlikti tyrimai parodė, kad vaikai žindyti ilgiau, serga rečiau, nei tie, kuriuos maitinti krūtimi nustojo iki metų. Motinos pienas – papildoma imuninė naujagimio gynyba, jame yra biologiškai aktyvių medžiagų, todėl ilgiau žindomi kūdikiai rečiau peršąla, viduriuoja ar turi alergijos ar kitų ligų požymių.

Nijole Markauskiene „Sveikų vaikų mityba“ mokomoji knyga. Vilnius, 2002

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 67 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2375 žodžiai)
  • Kristina
  • Vaikų žindymo trukmė
    10 - 9 balsai (-ų)
Vaikų žindymo trukmė. (2016 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaiku-zindymo-trukme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:10
×