Vaikystėje perskaitytų knygų pasaulėžiūra


Jonukas ir grytutė pasaka. Rasinys apie vaikyste. Mano vaikystes knyga rasinys. Pirmoji mano perskaityta knyga rasinys. Vaikystes knygos padariusios itaka pasauleziurai. Mano vaikystes knygos rasinys. Rasinys pirmoji mano perskaityta knyga. Vaikystes knygos padariusios itaka mano pasauleziurai. Vaikysteje perskaitytos knygos. Pirmoji mano perskaityta knyga rasinelis.

Lietuviu kalbos iskaitos kalbejimas "perskaitytu knygu vaikysteje pasauleziura".

Savo kalbėjimą norėčiau pradėti nuo to kas mano gyvenime yra knyga. Man – tai kelias į didesnį ir šviesesnį pasaulį, kupiną ryškiausių spalvų, tai kelionė į svajonių pasaulį, kurį susikuri taip kaip tu nori. Gyvenime knygų skaitymui pagrindus padėjo du žmonės: mama ,kuri nuo pat mažumės ugdė meilę knygai, tiesa retkarčiais būtų buvę mieliau bėgti į lauką žaisti su draugais, tačiau galbūt aš taip ir nebūčiau niekada užsiminėjusi skaitymu. Kitas žmogus tai mano senelis, kuris atvėrė kelią į pasakų pasaulį. Tiesa tos pasakos nebuvo parašytos žymių autorių, senelis man sekdavo iš savo kūrybos arba jos ėjo iš kartos į kartą ,pats primindamas savo vaikystę.

Norėčiau pacituoti vieno žymaus lietuvių rašytojo žodžius: „šaknimis į žemę šakomis į dangų“. Šie žodžiai lėmė mano pasirinkimą pristatant knygas. Medis- tai didelis, daugiametis, sumedėjęs augalas. Taip ir su knygų skaitymu, skaitant knygas mūsų žinių akiratis vis didėja , mes didėjame savo mokymo si iš knygų. Kuo daugiau mes skaitome tuo mūsų šaknys vis skverbiasi gilyn į žemę, o šakų vis daugėja ir daugėja, lapai žydi kaip ir mūsų žinios.

Pirmoji mano vaikystės perskaityta knyga „gražiausios lietuvių pasakos“ ją skaitydama aš išmokau atskirti gerą nuo blogo, tuo pačiu pamokanti, kad už gerą yra atlyginama geru o už blogą blogu. Pasakos padėjo nukeliauti į gražų pasaulį, kuriame vien tik gėris, kur princai ir princesės gyvena amžinai laimingai, arba gyvūnai prakalba ir tampa geriausiu žmogaus draugu. Tačiau dauguma pasakų baigiasi ne vien tik gražia pabaiga , melų pasakose blogiukai taip kankindavosi atpirkdami savo kaltes, kad imdavo net juokas iš jų.

Kita mano atžvilgiu netradicinė pasaka jonukas ir grytutė , juos būtų galima priskirti prie nelaimingų pasakos personažų. Palikti savo tėčio miške, nes taip norėjosi pamotė, vaikai klaidžioja po mišką barstydami akmenėlius vildamiesi, kad tėtis juos suras, tačiau jie patenka į raganos trobelę. Kai kurie motyvai man mažai mergaitei priminė siaubo filmą, kai sudegė ragana krosnyje. Tai pasaka galbūt išmokiusi mane atsakomybės, nes negalima savo vaikų palikti nežinia kur.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1329 žodžiai)
  • Mokykla
  • Nerijus
  • Vaikystėje perskaitytų knygų pasaulėžiūra
    10 - 4 balsai (-ų)
Vaikystėje perskaitytų knygų pasaulėžiūra. (2012 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikysteje-perskaitytu-knygu-pasauleziura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:58
×