Vaikystes istorijos tyrimai


Vaikystės istorijos tyrimų svarba (moksline ir empirine). Vaikystes istorija kaip tarpdisciplinine sritis. Vaikystes istorijos mokslinių tyrimų tradicija europoje. Vaikystes istorijos ryšys su socialinių institutų situacijos kaita. Vaikystes istorijos mokslo situacija lietuvoje. Vaikystės sampratos gilinimas ir naujos esmes supratimas. Vaikystės raidą įtakojantys veiksniai ir naujų mokslo žinių kūrimas. Vaiko dvigubos socializacijos situacija ir naujas požiuris i vaikystę, socialinę raidą ir vaiką. Nešeimynines globos istaigų paskirtis ir požiūris į šeimos situaciją skandinavijos šalyse. Vaiko socializavimosi procesą (dviguba socializacija) aiškinančių naujų sąvokų būtinumas ir esme. Šeimos ir vaikų darželių kaip skirtingų aplinkų reikšmė ir naujos problemos vaikui. Vaiko buvimo darželyje įtaka šeimos gyvenimui. Vaiko auklėjimo tikslas iš vaiko (gyvenančio postmodernioje visuomeneje) pozicijų. ,,dvigubos socializacijos" modelio keliami reikalavimai vaikui. ,,visuomenes geroves vaikystes sąlygomis" gyvenančių vaikų socialinės kompetencijos ir savybes kaip išūkis tradicinio požiūrio ugdytojams. Atsakymai į klausimus, remiantis neil postman sraipsniu „išnykstanti vaikystė“. Kodel autorius iškėlė ,,išnykstančios vaikystės idėją“? Kaip atsirado ,,moderniosios" vaikystės ideja ir koks jos tūrinys? Kokius vaikystes istorijos faktus autorius pateikia šiame straipsnyje?Ar pritariate autoriaus idejai, jog šimtmečio pabaigoje vaikystes tikriausiai nebebus. Kokie veiksniai įtakoja vaikystės trukmę ir turinį? Kaip reiškiasi kiekvieno šio veiksnio įtaka?

Daugelis įvairių sričių mokslininkų tyrinėja vaikystę, kaip svarbų socialinį ir kultūrinį reiškinį. Mokslinių, empirinių tyrimų dėka, galime suvokti kaip kinta vaikystės, vaiko padėties ir jo vietos visuomenėje supratimas, kas, formuoja požiūrį į vaiką kaip asmenį, kas jam daro įtaką. kodėl ir kaip rašo vaikystės istoriją, nuo ko ji priklauso. Moksliniai darbai apie vaikystės istoriją teikia daug medžiagos apmąstymams, skatina pedagogus labiau apgalvoti savo praktinę veiklą, plečia jų akiratį ir atsakingumą.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1945 žodžiai)
  • Universitetas
  • Algita
  • Vaikystes istorijos tyrimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Vaikystes istorijos tyrimai. (2013 m. Liepos 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikystes-istorijos-tyrimai.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 10 d. 15:16
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!