Vaikystės knygos, dariusios įtaką mano pasaulėžiūrai


Mano vaikystės knyga. Pasaka sigute analize. Mano vaikystes knyga rasinys. Mano pirmoji knyga rasinys. Mano vaikystes pasakos rasinys. Rasinys mano vaikystes knyga. Vaikystes knygos padariusios itaka mano pasauleziurai. Rasinys apie pirma perskaityta knyga. Rasinys apie pirmaja perskaityta knyga. Mano vaikystes knygos rasinys.

Pristatykite kelias vaikystės knygas, dariusias įtaką jūsų pasaulėžiūrai.

Mano vaikystė ir knygos yra du neatskiriami dalykai. Tik prisiminus vaikystę, mano atmintyje iškyla vaizdai, kai kartu su mama eidavome į miesto biblioteką, kurioje valandų valandas rinkdavausi vieną už kitą gražesnes knygeles. Perskaičius knygą visuomet mėgdavau ją aptarti su mama: išsiaiškindavome veikėjų gerąsias ir blogąsias savybes bei pagrindinę knygos mintį. F. Bekonas yra pasakęs : „Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą.“ Perskaitytos knygos man padėjo susiformuoti požiūrį į pasaulį ir žmogaus vietą jame.

Mano pirmoji perskaityta vaikystės knyga – „Močiutės pasakėlės“. Tai knyga pačių gražiausių lietuvių liaudies pasakų, kurias surinko Pranas Sasnauskas. Šią knygą man padovanojo močiutė. „Močiutės pasakėles“ skaičiau su dideliu susidomėjimu. Alfredos Steponavičienės iliustracijos padėjo dar geriau įsijausti į skaitomą pasaką. Iš visų skaitytų pasakų didžiausią įspūdį paliko šios trys: „Našlaitėlė“, „Pasaka apie auksinę žuvelę“ ir „Mikė melagėlis“.

„Našlaitėlė“- tai pasaka apie Sigutę, labai gražią ir gerą mergaitę, kuri gyveno su pamote. Sigutės pamotė nemylėjo, todėl ją išnaudojo ir žemino, kaip tik galėjo. Jai liepdavo atlikti įvairius darbus, o Sigutė, būdama geros širdies, nesiskųsdavo ir atlikdavo juos. Perskaičiusi šią pasaką aš supratau, kad negalima išnaudoti žmonių ir elgtis taip, kaip nenorėtum, kad su tavimi elgtųsi kiti.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (759 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kristina
  • Vaikystės knygos, dariusios įtaką mano pasaulėžiūrai
    10 - 1 balsai (-ų)
Vaikystės knygos, dariusios įtaką mano pasaulėžiūrai. (2012 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikystes-knygos-dariusios-itaka-mano-pasauleziurai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 10:08
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo