Vaikystes knygos padariusios įtaką mano pasaulėžiūrai


Vaikystes knygos padariusios itaka pasauleziurai. Vaikystės knygos padariusios įtaką jūsų pasaulėžiūrai. Knygos padariusios itaka pasauleziurai. Mano vaikystės knygos. Vaikystes knygos padariusios itaka pasauleziurai planas. Knygu itaka pasauleziurai. Mano vaikystes knygos rasinys. Mano vaikystes knyga rasinys. Pasaku itaka pasauleziurai. Vaikystes knygos rasinys.

Mano vaikystė ir mokslo metai prabėgo panevėžy - erdviame mediniame name pačiame miesto centre su mamos gražiai išpuoselėtu gėlynu ir tėvelio puikiu sodu. Visa tai buvo nacionalizuota, paskui - nugriauta, užstatyta kitais namais, ir dabar nebėra nė ženklo nei tų namų, nei gėlynų, nei sodo. Vaikystės žemė gyvena tik prisiminimuose. Kiek atsimenu - namai visados buvo pilni knygų. Aš vaikystėje daug sirgau, o tai apribojo judėjimo galimybę ir savaime stūmė į knygų pasaulį. Buvau miesto vaikas, sąlyčio su gyvu folkloru neturėjau jokio, nebuvo senelio ar močiutės, kurie sektų pasakas ar dainuotų dainas. Iš vaikystės atminties tolių iškyla viena mamos pasaka, kurią norėdavau girdėti nesuskaičiuojamą daugybę kartų: apie vištytę ir gaidžiuką. O visos kitos - iš knygų, nuo k. Šimonio iliustruotų lietuviškų pasakų iki brolių grimų, anderseno, haufo, tūkstančio ir vienos nakties. Nebeatsimenu, kada pradėjau jas pati skaityti. Stengiuosi prisiminti ankstyviausius knygų įspūdžius. Prieš akis iškyla paveiksluotas batuotas katinas, prie kurio buvo nuolatos grįžtama. Neatsimenu, ar ten būta teksto, ar su mama aiškindavomės pasakos seką.
  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1566 žodžiai)
  • Mokykla
  • Roze
  • Vaikystes knygos padariusios įtaką mano pasaulėžiūrai
    10 - 1 balsai (-ų)
Vaikystes knygos padariusios įtaką mano pasaulėžiūrai. (2012 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikystes-knygos-padariusios-itaka-mano-pasauleziurai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 05:58
×