Vaikystės samprata ir jos periodų charakteristika


Vaikystės samprata ir jos periodų charakteristika. Šiuolaikinės vaikystės tipai (Juodaitytė, 2003, p. 151). Principai. Vaikystės periodą galime suskirstyti į. Ankstyvoji vaikystė (1 - 3 m. ). Pirmoji – ikimokyklinė vaikystė (3 -7 m. ). Antroji vaikystė - jaunesnioji mokyklinė vaikystė (7-12 m. ).

Vaikystę, remdamasi A. E. Fletcher (1989) A. Juodaitytė (2003, p. 44) aiškina taip: vaikystė – romantizuotas pasakojimas; vaikystė – laikinas žmogaus gyvenimo periodas, tačiau itin vertingas socialinėmis – kultūrinėmis prasmėmis; vaikystė – socialinė-kultūrinė vertybė, užtikrinanti visuomenės socialinę raidą perimant sukauptą patyrimą; vaikystė – žmogaus savivaizdžio kūrimo pagrindas, čia prasideda žmogaus kūrimas, kuris yra svarbus ir pačiam vaikui, siekiančiam pažinti save.

Vaikystė yra reikšmingiausia visam likusiam žmogaus gyvenimui, nes šiame laikotarpyje, dedami pamatai būsimam asmenybės pastatui (Paškus, 1991).

Vaikystės periodo pakopose vaikas įgyja ne tik žmogui būdingų bendrųjų elgesio, charakterio bruožų, bet ir asmeninių, nepakartojamų, kurie jį išskiria iš kitų į save panašių, nes būti socialiniu individu reiškia ne tik tapti tokiam, kaip visi, bet ir atskleisti išskirtinius savo polinkius, interesus, gabumus, veiklą ir kt.

  • MS PowerPoint 679 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (646 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Vaikystės samprata ir jos periodų charakteristika
    10 - 3 balsai (-ų)
Vaikystės samprata ir jos periodų charakteristika. (2015 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/vaikystes-samprata-ir-jos-periodu-charakteristika.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 27 d. 16:06
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!